۱. لیست ایمیل

در مرحله اول لیست ایمیلی که قصد دارید کمپین جدید به آن ارسال شود، از بین لیست هایی که از قبل به پنل میلزیلا اضافه کرده اید انتخاب کنید. شما میتوانید یک یا چند لیست را انتخاب کنید.

۲. قالب ایمیل

در این مرحله باید قالب ایمیلی که قصد ارسال آن را دارید انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه قالب ها (Templates)، خبرنامه ای که از قبل برای کمپین خود طراحی کرده اید را انتخاب کنید.

انتخاب قالب ایمیل

حتما  قبل از شروع ساخت کمپین، قالب خود را با استفاده از ابزار طراحی آماده کنید و هنگام ساخت کمپین قالب ساخته شده را انتخاب کنید. ساخت قالب از صفحه کمپین به هیچ وجه توصیه نمیشود و ممکن است باعث بروز برخی مشکلات شود.

۳. اطلاعات فرستنده

اطلاعات مورد نیاز برای ارسال ایمیل را وارد

  • موضوع (Subject)
  • نام فرستنده (From Name)
  • ایمیل فرستنده (From Email)

- پاسخ دهنده

در این بخش آدرس ایمیل دریافت کننده پاسخ ها را وارد کنید. پاسخ کاربران به ایمیل به این آدرس ارسال خواهد شد. در صورتی که این بخش را خالی بگذارید  پاسخ ها به ایمیل فرستنده کمپین ارسال میشود.

پاسخ ایمیل

۴. تست بازاریابی

نوع طراحی و محتوای ایمیل ارسالی، تاثیر بسیار زیادی در میزان بازخورد کمپین های ایمیلی دارد. ابزار تست خبرنامه میلزیلا این امکان را به شما میدهد که برای یک کمپین بیش از یک خبرنامه طراحی کرده و بعد از اتمام کمپین میزان بازخورد هریک را بسنجید.

با کلیک روی گزینه Add A/X، میتوانید خبرنامه های بیشتری برای ارسال کمپین انتخاب کنید. هر خبرنامه میتواند موضوع، نام فرستنده و ایمیل فرستنده متفاوتی داشته باشد. با استفاده از نوع طراحی و اطلاعات فرستنده متفاوت و مقایسه نتایج، بازدهی کمپین ایمیل مارکتینگ خود را بهبود ببخشید. 

۵. زمان ارسال

آخرین مرحله مشخص کردن زمان ارسال است. تنظیمات زمان ارسال کمپین در پنل میلزیلا به سه دسته اصلی تقسیم میشود: "ارسال در لحظه"، "ارسال در زمان مشخص" و "ارسال خودکار"
در تصویر زیر گزینه اول و دوم مربوط به "ارسال درلحظه" و "ارسال در زمان مشخص" هستند و سه گزینه آخر مربوط به ارسال خودکار:

راهنمای ارسال کمپین ایمیل گروهی 3

با انتخاب Send now و کلیک روی دکمه Send Campaign، ارسال کمپین بلافاصله آغاز می شود.

با انتخاب گزینه Schedule میتوانید تاریخ و ساعت ارسال را مشخص کنید. امکان تعیین دفعات ارسال و فاصله بین هر ارسال نیز قابل تنظیم است.

۶. بهینه سازی

بهینه سازی سرعت ارسال کمپین از اقداماتی است که اهمیت زیادی در رسیدن ایمیل ها به اینباکس دارد. ارسال یکباره تعداد زیادی ایمیل میتواند موجب اسپم شدن ایمیل ها و بروز مشکلات جدی در بازاریابی ایمیلی شما شود.
بهینه سازی ارسال در پنل میلزیلا به دو روش قابل انجام است:

  • بهینه سازی با الویت بندی مشترکین فعال: در این روش کمپین شما ابتدا به افرادی ارسال میشود که قبلا با ایمیل های شما تعامل داشته اند و آن ها را باز کرده اند.
  • بهینه سازی بر اساس رفتار مشترکین: در این روش سرعت ارسال با توجه به زمان باز شدن ایمیل ها تنظیم می شود. بعد از شروع کمپین و ارسال بخشی از ایمیل ها، ارسال های بعدی با باز شدن اولین ایمیل انجام می شود.

۷. اتصال گزارشات

اگر قصد دارید علاوه بر گزارشاتی که میلزیلا از نتایج ارسال کمپین در اختیار شما قرار میدهد، آمار را از سایر سیستم های گزارشگیری مانند Google analytics مشاهده و بررسی کنید؛ کافیست با وارد کردن اطلاعات UTM، سیستم گزارشگیری خود را به کمپین متصل کنید.

سیستم گزارش ایمیل
Comments
اشتراک آموزش با دوستان
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتزآپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در print
پرینت
برچسب های ایمیل:
آموزش ایمیل مارکتینگ (37) آموزش بازاریابی ایمیلی (17) آموزش تنظیمات ایمیل مارکتینگ (15) آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ (20) آموزش طراحی ایمیل (1) اتصال سایت به پنل ارسال ایمیل (1) اتصال فرم به خبرنامه (2) ارسال ایمیل اتوماتیک (1) ارسال ایمیل اتوماتیک از سایت (1) ارسال ایمیل انبوه به اینباکس (5) ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی (2) ارسال خبرنامه (2) ارسال خبرنامه اتوماتیک (3) ارسال کمپین ایمیل (2) ایمیل اتوماتیک به کاربران جدید (2) ایمیل مارکتینگ (5) ایمیل مارکتینگ اتوماتیک (11) تبلیغات انبوه ایمیلی (1) تنظیمات ارسال ایمیل انبوه (4) جلوگیری از اسپم (1) جلوگیری از اسپم ایمیل (13) خبرنامه هوشمند (5) سگمنت ایمیل (1) سیستم خبرنامه هوشمند (4) شناسایی ایمیل جعلی از معتبر (1) طراحی خبرنامه (2) عضویت خبرنامه (4) فرم اشتراک خبرنامه (1) فرم ساز آنلاین (1) قالب ایمیل (1) لیست ایمیل (12) مدیریت لیست ایمیل (16) پنل ارسال ایمیل اس ام تی پی (2) پنل ارسال ایمیل انبوه (3) پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی (4) پنل ایمیل مارکتینگ (3) کمپین ایمیل (2) کمپین ایمیل مارکتینگ (3)

اطلاعیه مشتریان میلزیلا

بر پایه برنامه جدید فروش از تاریخ ۲۰ تیرماه، زمان انقضای کلیه پنل ها به مالکیت دایمی و بدون نیاز به تمدید بروز شد.

محدودیت ها در تعداد لیست ایمیل ها از بین رفته و کلیه پنل ها بدون محدودیت تعداد مشترک می باشند.

تعرفه ارسال هر ایمیل به ۸ تومان تغییر یافت.

تخفیف ویژه برای کمک به کسب و کارها در کرونا

۲۵ ٪

Mailzila offer

[]