آموزش اتصال ایمیل وب سرویس API

وب سرویس ایمیل چیست؟

با استفاده از این سرویس برنامه نویسان گرامی می توانند کلیه برنامه های خود را به سرویس ایمیل برای ارسال پیام های خود تنظیم و مدیریت کنند.

وب سرویس این امکان را می دهد تا بر اساس کدهای برنامه نویسی دلخواه خود به آسانی با فراخوانی متغییر های متنوع در میان کدهای درون برنامه، ارسال ایمیل های خود را به میلزیلا متصل نمایید تا بدون محدودیت در تعداد، سرعت و کیفیت ارسال پیام به مشتریان سرویس شما انجام شود.

سرور ایمیل API وب سرویس ارسال ایمیل ترنزکشن

با دانش برنامه نویسی می توانید سیستم های خود را برای ارسال ایمیل تنظیم کنید:

  • قابلیت اتصال به انواع کدنویسی برنامه ها
  • قابلیت اتصال به انواع وب سایت و اپلیکیشن
  • قابلیت اتصال به نرم افزارهای شبکه و CRM
  • قابلیت اتصال به سرورها و ایمیل رسان ها

نحوه اتصال ایمیل به برنامه

برای اتصال ایمیل به برنامه های مختلف شما می توانید ابتدا به بخش پلاگین ها و افزونه های آماده در میلزیلا مراجعه نمایید و بر اساس سیستم خود فایل های مرتبط را دانلود و نصب نمایید و با یک کلیک برنامه های خود مانند سایت ساز های جوملا، وردپرس، دروپال و … را ایمیل متصل نمایید.

همچنین اگر از زبان برنامه نویسی اختصاصی خود استفاده می کنید با آموزش های بخش بعدی میتوانید به نمونه فایل های نرم افزاری SDK دسترسی پیدا کرده و سیستم خود را به ایمیل متصل نمایید.

کد های آماده برنامه برای ایمیل

برای شروع ابتدا کیت نرم افزاری یا همان SDK مرتبط با کدنویسی خود را انتخاب کنید و نمونه فایل ها را دانلود و مشاهده کنید. همزمان می توانید بر اساس کتابخانه کدها با اتصال API درخواست های خود را به سرور برای عملیات های مختلف مثل اضافه کردن مشترک و یا ارسال ایمیل انجام دهید.

وب سرویس API ایمیل

برای دسترسی به کتابخانه کدهای مختلف می توانید از لینک زیر وارد شده و زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کنید و در صفحه مرتبط به کدهای نمونه برای برنامه خود دسترسی پیدا کنید.

کتابخانه کدهای آماده برای زبان های برنامه نویسی زیر در دسترس می باشد:

Typescript Angular, Typescript Axios, Ruby, Java, Go, Rust, Bash, C#, PHP, Perl, JavaScript, Python

اتصال سرویس با RestFUL API

با دسترسی به آموزش کد های ایمیل از طریق کتابخانه API LIBRARY و به صورت پروتکل API می توانید از طریق لینک زیر وارد مرجع راهنمای کدنویسی شده و بر اساس پارامترهای مختلف درخواست های خود را از طریق کد درون برنامه ارسال نمایید و عملیات های دلخواه را اجرا نمایید.

این اتصال از طریق RestFUL API می باشد که در مقایسه با کدنویسی قدیم با سرعت و عملکرد بهتری فرآیندهای درخواستی شما را اجرا می نماید. بعنوان مثال شما می توانید درخواست ها برای ارسال ایمیل پس از یک فعالیت خاص در سیستم، یا اضافه کردن مشترک پس از یک اکشن خاص و مورد نظر شما را پیاده سازی کنید.

راهنمای ساخت کلید API ایمیل

برای شروع شما باید از تنظیمات پنل دسترسی دلخواه خود را بسازید و در برنامه ای که قصد اتصال آن را دارید بعنوان کلید درون برنامه API اضافه نمایید.

docs setting api

برای مدیریت کلیدهای برنامه API KEYS خود از بخش تنظیمات Settings در پنل گزینه مدیریت کلیدها Manage APIs را کلیک کنید تا وارد کلیدها شوید و یک کلید جدید بسازید و یا دسترسی های ساخته شده قبلی را مدیریت و حذف نمایید.

docs setting api manage

۱- از منوی کاربری وارد “تنظیمات پنل” Settings شوید.

۲- وارد زبانه “API” شوید.

۳- روی گزینه “Create API key” کلیک کنید.

۴- نام کلید API خود را وارد کنید.

۵- نوع کلید API خود را از قسمت Permissions انتخاب کنید و دسترسی های آن را انتخاب کنید.

۶- در پایان روی گزینه “ساخت جدید” کلیک کنید تا کلید API ساخته شود.

۷- کلید API خود را کپی و ذخیره کنید. (بعد از بستن شدن ای پنجره کلید API قابل مشاهده نیست)

docs setting api create

گزارشات ارسال ایمیل

با اتصال سرویس برنامه ای خود به میلزیلا می توانید گزارشات کامل ارسال های خود را بهمراه وضعیت های مختلف و به تفکیک کانال های ارسالی مشاهده نمایید. همچنین لاگ فایل های گزارشی تا ۷ روز قابلیت دسترسی کامل به جزییات را دارا می باشد.

docs activity channels

۱- وارد صفحه “گزارش ارسال” Activity شوید.

۲- وارد زبانه “روش” Channels شوید.

۳- در این بخش گزارش ایمیل های ارسال شده از طریق API نمایش داده می شود.

۴- برای مشاهده جزئیات گزارش، روی آیکن روبروی آن کلیک کنید.

سوال درباره وب سرویس ایمیل

برای شروع کار ابتدا یک کلید دسترسی جدید API از داخل پنل ایمیل خود بسازید و سپس از طریق کتابخانه کد ها می توانید بر اساس راهنمای کد نویسی، برنامه خود را به میلزیلا متصل کنید.

بله شما می توانید همزمان از چند وب سرویس که از قبل در پنل میلزیلا ساخته اید در برنامه های مختلف خود به کار بگیرید و اتصال خود را برای ارسال ایمیل برقرار کنید. برای این کار دامنه های اصلی سرویس های خود را در میلزیلا اضافه و تایید نمایید.

از منوی بالای سایت (سفارش) را انتخاب کنید و در فرم گزینه (آیا نیاز به سرور ایمیل دارید؟) را انتخاب کرده و سپس API سرور را انتخاب و ثبت کنید.

زمان راه اندازی و تحویل سرورهای ایمیلی بین چند دقیقه تا نهایت چند ساعت می باشد و سرویس بصورت کامل در نزدیک ترین زمان فعالسازی خواهد شد.

بله شما می توانید به کدهای برنامه ای مختلف بر روی گیت هاب بصورت رایگان دسترسی داشته باشید.

این سرویس دارای کانال های IP مجزا برای ارسال ایمیل می باشد تا با بیشترین کیفیت و کمترین زمان ایمیل های ترنزکشن را به مشترکین شما تحویل دهد.

بله شما می توانید با کدنویسی دلخواه خود مانند PHP JS PYTON… به سرویس میلزیلا متصل شده و به آسانی سرویس خبرنامه خود را برای ارسال تنظیم نمایید.

بله شما می توانید گزارشات ارسال خود را از طریق افزونه و یا مراجعه به بخش گزارشات در پنل ایمیل میلزیلا مشاهده نمایید.

برای دریافت هزینه تنظیمات و پیاده سازی این سرویس بر روی دامنه خود لطفا درخواست را از طریق فرم تماس برای کارشناسان ما ارسال نمایید.