آموزش نکات مهم برای جلوگیری از اسپم

با رعایت این نکات از اسپم شدن ایمیل جلوگیری کنید:

۹ نکته مهم برای رفع مشکل اسپم شدن ایمیل ها و ارسال مستقیم ایمیل انبوه به اینباکس کاربران

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها و اطمینان از رسیدن موفق به اینباکس لازم است تا از رعایت نکاتی اساسی در روند ارسال های خود اطمینان حاصل کنید و به هیچ وجه غافل نشوید.

بررسی سابقه دامنه و IP

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها باید قبل از ارسال تاریخچه دامنه و آی پی خود را بررسی کنید. اگر دامنه یا آی پی شما قبلا در بلک لیست قرار گرفته باشد ایمیل های شما قطعا اسپم خواهند شد. دامنه های بلک لیست به هیچ وجه در پنل تایید نمی شوند. چنانچه دامنه شما در بلک لیست باشد، خارج کردن آن از این لیست بسیار زمان بر و در مواردی غیرممکن است. بهترین راه ارسال ایمیل از یک دامنه مشابه باشد.

بررسی دامنه

تایید کامل دامنه

برای رسیدن ایمیل ها به اینباکس و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل باید حتما دامنه خود را در پنل تایید کنید. بدون تایید دامنه قطعا ایمیل های شما اسپم خواهند شد. با تایید دامنه شما درواقع تایید میکنید که ایمیل های ارسالی از پنل متعلق به سایت شماست. تایید و شناسایی دامنه با وارد کردن چند رکورد در سرور میزبانی سایت شما انجام می شود که با این کار به ربات های ایمیل در سراسر جهان خود را معرفی می کنید.

لیست ایمیل معتبر

مهمترین عامل اسپم شدن ایمیل، لیست ایمیل نامعتبر است. برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل باید تعداد ایمیل های نامعتبر لیست شما کمتر از ۵ درصد باشد، در غیر این صورت، ربات های ایمیلی ارسال های شما را اسپم تشخیص خواهند دادند. پس اگر از کیفیت لیست خود مطمئن نیستید حتما آن را قبل از ارسال پاکسازی کنید.

تکمیل صحیح پروفایل

در ارسال های انبوه باید اطلاعاتی دقیق از فرستنده در فوتر (انتهای ایمیل) درج شده باشد. با تکمیل پروفایل کاربری خود در پنل میلزیلا، این اطلاعات به صورت خودکار در فوتر همه ایمیل های ارسالی شما درج خواهد شد.

طراحی خبرنامه استاندارد

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل طراحی و محتوای ارسالی باید طبق استاندارد های ایمیل انجام گیرد. عدم رعایت نکات طراحی از دلایل رایج اسپم شدن ایمیل ها است.

تنظیمات صحیح فرستنده

هنگام ساخت کمپین، اطلاعات فرستنده ایمیل باید به صورت استاندارد وارد شود. عدم رعایت نکات استاندارد باعث اسپم شدن ایمیل های شما می شود.

موضوع | Subject

در موضوع ایمیل از کلمات تبلیغاتی مانند: رایگان،‌کسب در آمد و ... استفاده نکنید و آن را بیش از یک جمله ننویسید.

نام فرستنده | From Name

نام فرستنده باید حتما به صورت انگلیسی نوشته شود و حداکثر شامل دو کلمه باشد. مثل Mailzila یا Mailzila Panel . نام فرستنده فارسی یا طولانی باعث اسپم ایمیل ها می شود.

ایمیل فرستنده | From email

از ایمیل های info، sales و... برای ارسال انبوه استفاده نکنید. یک ایمیل با نام mailer@yourdomain.com در هاست خود بسازید و از آن برای ارسال ها استفاده کنید.

تنظیمات هدر و فوتر ایمیل

هدر و فوتر از اجزای اصلی قالب خبرنامه هستند و عدم وجود هر یک از این دو باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد. این دو سکشن را با ابزار های مشخص شده در عکس روبرو به خبرنامه خود اضافه کنید.

هدر و فوتر

حجم تصاویر و ایمیل

عرض عکس های شما نباید بیشتر از ۶۰۰ پیکسل باشد. حداکثر حجم هر عکس ۲۰۰ کیلوبایت می باشد. عکس هایی با حجم بالا باعث اسپم شدن ایمیل میشود. به هیچ عنوان بهمراه ایمیل خود فایلی ضمیمه نکنید. ارسال ایمیل حاوی فایل باعث اسپم شدن شما خواهد شد. برای اینکار فایل خود را روی هاست آپلود کنید و لینک آن را در ایمیل خود قرار دهید.

spam pic

لینک های صحیح

لینک های موجود در ایمیل، جزو عناصر اصلی ایمیل هستند که درج غیر اصولی آنها، باعث اسپم شدن ایمیل ها خواهد شد. لینک های موجود در ایمیل باید مربوط به دامنه ارسال کننده باشد. به عنوان مثال نمیتوانید از ایمیل سایت خود لینک سایت دیگری را برای افراد ارسال کنید. برای مثال اگر آدرس دامنه شما example.com است، همه لینک های درون ایمیل باید با این آدرس آغاز شوند. (به استثنای لینک تماس و شبکه های اجتماعی ) درج لینک های زیاد در ایمیل باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد. هرچه تعداد لینک های موجود در ایمیل کمتر باشند تحویل ایمیل بهتر خواهد بود.

لینک ایمیل

سوالات عمومی درباره اسپم ایمیل

برای بررسی دامنه یا آی پی خود وارد سایت MXtoolbox.com شوید و با وارد کردن آدرس دامنه یا آی پی خود از وضعیت اسپم آن مطلع شوید.

بله، تایید دامنه برای رسیدن اسپم نشدن ایمیل ضروری است و بدون تایید دامنه ایمیل های شما اسپم خواهد شد.

بله، لیست ایمیل از مهمترین عوامل تاثیر گذار در رسیدن ایمیل به اینباکس است. وجود بیش از ۳ الی ۵ درصد ایمیل نامعتبر در لیست، باعث اسپم شدن ایمیل های شما می شود.

بله، تکمیل پروفایل امری ضروریست و عدم تکمیل پروفایل کاربری باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد.

بله، طراحی ایمیل غیر استاندارد باعث اسپم شدن ایمیل شما می شود. هنگام طراحی باید حتما نکات استاندارد طراحی ایمیل را رعایت کنید.

بله، نوشتن صحیح اطلاعات فرستنده برای اسپم نشدن ایمیل بسیار مهم  است. قبل از ارسال کمپین حتما نحوه صحیح نوشتن اطلاعات فرستنده  را مطالعه کنید.

بله، همه لینک های موجود در ایمیل شما باید مربوط به دامنه ای باشد که ایمیل ها از آن ارسال می شود. (بجز لینک شبکه های اجتماعی) در غیر این صورت امکان اسپم شدن ایمیل ها وجود دارد.