ساخت فرم ایمیل و اشتراک خبرنامه

mailzila presentation kit

فرم ساز ایمیل چیست؟

فرم ساز به شما این امکان را می دهد تا از طریق فرم های طراحی شده در پنل ایمیل بتوانید اطلاعات و مشخصات را از مشترکین یا کاربران در پلتفرم های خاص مثل وب سایت خود دریافت کنید. فرم اشتراک خبرنامه ابزاری است برای دریافت اطلاعات تماس افراد تا به وسیله آن بتوانید اطلاعیه و پیشنهاد های خود را برای آن ها ارسال کنید. برای مثال در سایت های فروشگاهی از افراد برای اطلاع رسانی جدیدترین تخفیفات، ایمیل دریافت می شود.

 • ساخت فرم های اشتراک خبرنامه
 • استفاده از قالب های فرم متنوع
 • تنظیمات پیشرفته برای هر فرم
 • طراحی و چیدمان آسان فرم ها
 • مشاهده پاسخ فرم ها از طریق پنل
 • دریافت کد برای نمایش در سایت
 • اضافه کردن فیلد های مختلف به فرم
 • تنظیم و ارسال ایمیل فعالسازی اشتراک
 • انتشار آنلاین فرم از طریق لینک اشتراک

ابزار فرم ساز میلزیلا، کد HTML فرم ساخته شده را در اختیار شما قرار میدهد که یتوانید آن را در سایت خود قرار دهید. همچنین یک لینک به فرم شما اختصاص داده می شود که میتوانید آن را در صفحات مختلف به اشتراک بگذارید. افراد بعد از تکمیل این فرم به صورت خودکار به لیست ایمیل شما اضافه می شوند. بهمراه قالب های آماده و ابزار های کاربردی مختلف

انواع فرم ها

با ابزار فرم ساز شما می توانید انواع فرم های دلخواه خود را به آسانی بسازید و منتشر کنید.

فرم اشتراک خبرنامه

ساخت فرم ها مختلف برای دریافت اشتراک کاربران در لیست های خبرنامه

فرم نظرسنجی

ساخت فرم با فیلدهای مختلف دلخواه برای دریافت اطلاعات از کاربران

فرم اختصاصی

ساخت فرم اختصاصی بر اساس فیلدهای سفارشی اضافه شده برای مشترکین

فرم تایید عضویت

ساخت فرم تایید عضویت با لینک فعالسازی اشتراک در ایمیل کاربران جدید

اتصال فرم و لیست

ساخت فرم برای اضافه کردن کاربران به لیست های دلخواه و بروزرسانی مشخصات

گالری قالب فرم ها

برای شروع می توانید از قالب های آماده برای ساخت فرم خود استفاده نمایید و با کلیک روی هر قالب در صفحه فرم ساز تنظمات دلخواه خود را اعمال کنید. کلیه قالب های فرم ایمیل را می توانید تغییر دهید و با مشخصات ظاهری برند خود هماهنگ کنید.

docs forms templates min

ساخت فرم جدید

برای شروع ساخت فرم اشتراک از منوی اصلی پنل وارد بخش مشترکین Audience سپس فرم ها Forms شوید. در صفحه فرم ها از گوشه صفحه دکمه ساخت Create را کلیک کنید و یا گزینه گالری Gallery را کلیک و سپس یکی از قالب های آماده را به دلخواه انتخاب کرده تا وارد فرم ساز شوید.

 پس از ورود به صفحه فرم ساز در بخش زبانه اول فرم شما انتخاب های زیر را مشاهده می کنید:

 1. Type: نوع نمایش فرم در صفحات وبسایت ( در صفحه، بصورت معلق و یا باز شدن پاپ آپ )
 2. Title: عنوان اصلی فرم اشتراک ( یک تیتر ترغیب کننده! مثال: دریافت پیشنهادات ویژه! )
 3. Description: متن کامل معرفی و توضیحات فرم اشتراک ( یک متن جذاب برای دعوت به عضویت )
 4. Personal Data Disclaimer: قوانین نوع نگهداری از اطلاعات (به مشترکین اطمینان دهید که اطلاعت محفوظ است)
 5. Button: ویرایش متن دکمه ارسال فرم ( مثال: ارسال، ثبت، ذخیره و … )
 6. Add contacts to: انتخاب لیست مقصد ( کاربر پس از تکمیل فرم به این لیست اضافه میشود)
docs forms setting min

لیست خودکار مشترک

شما می توانید کلیه کاربرانی که فرم های شما را تکمیل و ثبت می کنند بصورت خودکار به لیست های ایمیل خود در پنل میلزیلا متصل و اضافه کنید. برای این کار تنها کافیست در زبانه اول فرم ساز در بخش انتهایی گزینه Add Contacts To لیست مورد نظر خود را انتخاب کنید تا کاربر پس از ثبت موفق فرم بصورت اتومات به آن لیست اضافه شود.

docs forms add contact

انتخاب فیلدها

با کمک فرم ساز می توانید فیلد های دلخواه خود را در فرم نمایش دهید. برای شروع از زبانه فیلدها Fields هر یک از فیلدهای دلخواه را با یک کلیک روشن کنید و یا تنظیمات دلخواه بیشتر مانند تغییر نام یا اجباری بودن فیلد را سفارشی سازی کنید.

فیلد های مختلف مانند نام، ایمیل، موبایل و… را به صورت دلخواه به فرم خود اضافه کنید و همه اطلاعات مورد نیاز را از مشترکین دریافت کنید

برای اضافه کردن فیلدهای سفارشی می توانید با کلیک روی گزینه Custom Fields یک فیلد جدید دلخواه بسازید و در فرم قرار دهید. این امکان تنها در پنل پیشرفته در اختیار می باشد.

docs forms fields min

برای اضافه کردن فیلدهای سفارشی می توانید یک فیلد جدید دلخواه بسازید و در فرم قرار دهید. این امکان تنها در پنل پیشرفته در اختیار می باشد.

برای این کار با کلیک روی گزینه Manage Custom Fields وارد صفحه مدیریت فیلد می شوید. در این صفحه به راحتی فیلد های مورد نظر خود را بسازید. کلیه اطلاعات دریافتی از مشترکین به صورت خودکار در پنل میلزیلا ذخیره خواهد شد و از این پس میتوانید به راحتی ایمیل های شخصی سازی شده برای مشترکین خود ارسال کنید!

گزینه های فرم

برای تنظیمات اصلی فرم در گزینه options می توانید مقادیر دلخواه را بر اساس بخشهای زیر وارد کنید:

Display the following web page after contact signs up
انتخاب آدرس صفحه بعد از ثبت موفق فرم

Display the following web page after contact activates via email
انتخاب آدرس صفحه بعد از کلیک روی لینک فعالسازی داخل ایمیل

Display the following web page if contact has previously subscribed
انتخاب آدرس صفحه به مشترکی که از قبل فرم را ثبت کرده است

Notify the following email when a contact signs up
ارسال اعلام نوتیفیکیشن به ایمیل انتخابی پس از هر ثبت جدید

Use the following activation template
انتخاب قالب ایمیل برای نمایش لینک فعالسازی 

docs forms options min

نکته مهم: برای ارسال ایمیل تایید به کاربران جدید، به یک قالب پیش فرض با لینک فعالسازی نیاز دارید که می توانید با ابزار طراحی آن را بسازید. برای قالب فعالسازی ایمیل که شامل یک لینک فعال کننده اشتراک می باشد شما باید حتما تگ {url} را در ایمیل خود قرار دهید تا پنل بصورت اتومات این لینک را برای شما ساخته و به مشترکین ارسال کند تا فعالسازی با موفقیت انجام شود.

استایل فرم

زبانه Style مربوط به تنظیمات ظاهر فرم اشتراک شما است. مانند راست چین یا چپ چین بودن حروف، رنگ پس زمینه، رنگ فونت ها و… . به راحتی تمامی اجزای فرم خود را شخصی سازی کنید. برای هر فرم میتوانید از استایل و رنگبندی خود استفاده نمایید و کلیه بخش های فرم را سفارشی سازی کنید. انتخاب استایل نوع قلم، رنگ، فاصله، چیدمان، انحنا و رنگ پس زمینه انتخاب برای: قالب فرم، عناوین، لیبل ها، دکمه، لینک ها و جعبه فیلد
docs forms style

راست چین کردن فرم: برای راستچین کردن متن و سایر بخش ها در فرم باید در قسمت Text Align مربوط به هر بخش، گزینه Right را انتخاب کنید.

انتشار فرم

فرم های ساخته شده را به راحتی در سایت و سایر کانال های اینترنتی منتشر کنید و از افراد دعوت کنید تا به عضویت خبرنامه شما در بیایند و یا فرم شما را تکمیل نمایید. برای انتشار فرم وارد زبانه Publish شوید.

کد HTML را کپی و در صفحه(های)‌ دلخواه سایت خود قرار هید. به این ترتیب فرم اشتراک شما آماده است و به صورت خودکار افراد با تکمیل این فرم به لیست ایمیل شما اضافه خواهند شد.

علاوه بر کد HTML یک لینک اختصاصی هم برای فرم شما در نظر گرفته می شود. با به اشتراک گذاری این لینک در مکان ها و شبکه های اجتماعی مختلف و… به راحتی افراد را به عضویت در خبرنامه خود دعوت کنید.

docs forms publish

فرم در صفحه

اگر مایل به قراردادن فرم های ساخته شده در صفحات لندینگ بازاریابی دارید کافیست تا از بخش صفحه ساز در پنل میلزیلا یک صفحه بسازید و از ابزارهای طراحی،فرم را انتخاب کنید

docs forms landing
نظر شما درباره این آموزش