آشنایی و آموزش درباره مزایای ایمیل مارکتینگ در ایمیل مارکتینگ

چرا باید ایمیل مارکتینگ انجام داد؟

• نرخ بازگشت سرمایه بسیار بالا تبلیغات ایمیلی

در بازاریابی اینترنتی جهانی ضمن اینکه ارزان است بربازده ترین نوع تبلیغات هم محسوب می شود.طبق آمار نرخ بازگشت سرمایهROI ) (ایمیل مارکتینگ به ازای هر ۱$ برابر با ۴۰$ می باشد. در واقع میزان سود حاصل از ایمیل مارکتینگ ۴۰ برابر هزینه ی انجام شده است.

 

 

• در دسترس بودن ایمیل برای کاربران موبایل

امروزه اکثر کاربران از طریق موبایل به اینترنت دسترسی دارند، در نتیجه تبلیغات اینترنتی باید به گونه ای انجام شود که در تلفن همراه هم قابل دسترسی باشد.به دلیل در دسترس بودن ایمیل بر روی همه ی تلفن های همراه، ایمیل مارکتینگ از مناسب ترین روش ها برای بازاریابی دیجیتال است.

 

 

• قابلیت انجام اتوماتیک کمپین های ایمیل مارکتینگ با توجه به رفتار کاربران

از مهمترین فواید ایمیل مارکتینگ امکان ارسال ایمیل های اتوماتیک است.راه های زیادی برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد اما همه آن ها اتوماتیک نیستند. اما ایمیل مارکتینگ مناسب ترین راه تبلیغات اینترنتی اتوماتیک است. شما میتوانید با توجه به نوع فعالیت کاربران در سایت خود برای آنها ایمیل خاصی بفرستید. برای مثال کاربری عضو سایت شما می شود و محصولاتی را به سبد خرید خود اضافه میکند اما به هر دلیل سفارش خود را تکمیل نمی کند و سایت را ترک میکند. شما می توانید با ارسال یک ایمیل کوتاه به عنوان یاد آوری، درصد قابل توجی از این کاربران را به مشتری تبدیل کنید. در این مثال با انجام اتوماتیک ایمیل مارکتینگ یک فرصت از دست رفته تبدیل به یک فروش می شود.

 

 

• قابلیت شخصی سازی خبرنامه ها برای کاربران مختلف جهت بازدهی بیشتر ایمیل مارکتینگ

برای کابران اینترنت اختصاصی بودن تبلیغ پر اهمیت است و تبلیغاتی که برای همه به صورت مشابه ارسال شده جذابیت کمتری دارد.مشتریان اینترنتی علاقه دارند تا پیام هایی که مشاهده می کنند شخصی تر و متناسب با نیاز های آن ها باشد.و به گفته متخصصین دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ شخصی سازی، مهمترین بخش تبلیغات خواهد بود.

برای مثال می توانید در قسمت موضوع ایمیل(subject) نام و نام خانوادگی کاربر را بنویسید.تحقیقات نشان می دهد ایمیل هایی که موضوع آن ها (subject) حاوی نام و نام خانوادگی کار بر است، نرخ کیلیک بیشتری نسبت به سایر ایمیل ها دارند.

 

 

• قابلیت مشاهده کامل آمار و گزارشات کمپین های ایمیل مارکتینگ و تحلیل داده ها

برای فهمیدن میزان موفقیت آمیز بودن تبلیغات دیجیتال، تنها راه مشاهده گزارش نتایج کمپین ها است.یکی از دلایلی که ایمیل مارکتینگ برای همه ی کسب و کارهای دیجیتال لازم است،این است که کمپین های ایمیل مارکتینگ به راحتی قابل ردیابی و مشاهده در لحظه است. با گزارشات ایمیل مارکتینگ میتوانید ببینید کدام کاربران ایمیل شما را باز کرده اند، کدام یک از کاربران روی لینک درون ایمیل کلیک کرده اند و کدام کاربران ایمیل شما را به هرزنامه (spam) فرستاده اند و یا کدام یک از کاربران سیستم دریافت خبرنامه را لغو کرده اند. تجزیه و تحلیل این اطلاعات از کمپین های مختلف ایمیل مارکتینگ برای استراتژی تبلیغات و توسعه کسب و کار شما بسیار ارزشمند است. با استفاده از یک پنل ایمیل مارکتینگ مناسب و A/B تست، می توانید تشیص دهید که کدام عنصر ایمیل های شما باعث حاصل شدن نتایج بهتری می شود.برای مثال می توانید در کمپین ها مختلف از عنواین (subject) یا طراحی های مختلفی برای ایمیل استفاده کنید و بررسی کنید که کدام کمپین ایمیل مارکتینگ بازخورد بهتری داشته.

 

• دیده شدن نام تجاری

دیده شدن نام تجاری شما یکی از مزایای اصلی ایمیل مارکتینگ است. ایمیل مارکتینگ به شما کمک میکند تا پیام های خود را به ایمیل کاربران جدید و مشتریان احتمالی خود بفرستید.این یک تعامل سازنده است و کاربرانی که نام شما را در صندوق ایمیل خود مشاهده می کنند، زمانی که به محصولات و خدمات نیاز دارند احتمال اینکه نام تجاری شما را به خاطر بیاورند بیشتر است.

 

 

• بهره گیری از مشتریان فعلی بدون نیاز به تبلیغات و یا سئو!

با ایمیل مارکتینگ به راحتی می توانید از کاربران سایت و یا مشتریان سابق خود به عنوان مشتریان هدف برای بازاریابی استفاده کنید. این یعنی شما محدود به شبکه های اجتماعی نیستید، نیازی نیست منتظر ورود کاربران از طریق موتور های جستحو باشید و یا برای تبلیغات مختلف هزینه بپردازید. با ایمیل مارکتینگ، لیست ایمیل های شما یک دارایی مهم هستند و می توانند برای سال ها در بازاریابی شما تاثیرگذار باشد.

 

 

لینکداین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
پرینت
فیسبوک
عناوین آموزشی: