آشنایی و آموزش درباره انواعی مختلف ارور های Bounce در ایمیل مارکتینگ

زمانی که یک ایمیل با خطای Bounce مواجه می شود، به این دلیل است که امکان تحویل ایمیل به صورت موقت و یا دائمی وجود ندارد. سیستم میلزیلا تا ۴۸ ساعت برای ارسال مجدد ایمیل به این آدرس ها تلاش میکند و در نهایت آدرس هایی که امکان تحویل ایمیل به آن ها وجود ندارد به عنوان Bounce ثبت می شود.

در بخش گزارشات پنل میلزیلا میتوانید نوع خطا های bounced را مشاهده کنید. همچنین امکان دانلود و خروجی گرفتن از این خطا ها هم وجود دارد.

هنگامی که یک ایمیل با موفقیت تحویل داده نمی شود در یکی از دسته های زیر گروه بندی می شود. در ادامه انواع مختلف خطا های bounce با هم بررسی میکنیم.

 

Suppresserd

یا آدرس ایمیل مورد نظر در پنل وضعیت مسدود شده دارد و یا ایمیل لغو شده و امکان تحویل ایمیل تا ۲۴ ساعت آینده وجود ندارد.

 

No Mailbox

به نظر می رسد این آدرس ایمیل وجود ندارد. دریافت این خطا وضعیت این مشترک را برای همیشه در پنل نامعتبر (invalid) می کند.

 

Account Problem

صندوق ورودی گیرنده مشکل دارد. به عنوان مثال ممکن است صندوق ایمیل مشترک پر باشد و امکان دریافت ایمیل های بیشتر را نداشته باشد. در مواردی هم این خطا به این معنی است که مشترک دیگر از این ایمیل استفاده نمی کند. بسته به پاسخ سرور، میلزیلا ممکن است به صورت خودکار دوباره ارسال ایمیل به این مشترک را امتحان کند.

 

IP Reputation issue

دلیل این خطا پایین بودن اعتبار ارسال آی پی ارسال کننده است. خرید آی پی اختصاصی می تواند خطا های این چنینی را کاهش دهد.

 

Spam

این ایمیل برگشت خورده است زیرا با زیرا با ویژگی ایمیل هایی که اینترنت بر آن برچسب Spam میزند مطابقت دارد.

 

Throttled

سرور گیرنده ایمیل را در بازه زمانی ۴۸ ساعت قبول نکرد. میلزیلا تا ۴۸ ساعت تلاش میکند تا ایمیل را مجدد ارسال کند.

 

– SPF Problem

The email was not delivered because there was an issue validating the SPF record for the domain of this email. Elastic Email requires you to validate your domain before it will send directly from that domain and not “on behalf” or “via” from our domain. If you are seeing this scenario, the likely cause is that your SPF record was once valid and has since become invalid and Elastic Email doesn’t know about it. Emails in this category are rescheduled automatically.

 

Code Error

ایمیل ارسال نشده است زیرا مشکلی در ارسال ایمیل توسط سیستم ما وجود دارد. لطفا در صورت مشاهده این نوع خطا به پشتیبانی اطلاع دهید تا بتوانیم آن را بررسی کنیم. ایمیل هایی که با این خطا روبرو می شوند به طور خودکار مجدد برای ارسال برنامه ریزی می شوند.

 

Time Out

ایمیل ارسال نشده است زیرا از سرور دریافت کننده خطای timeout دریافت شده است. ایمیل هایی که این خطا را دریافت می کنند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Connection Terminated

وضعیت ایمیل به صورت قطعی مشخص نیست زیرا سرور گیرنده بدون اعلام نوع خطا یا وضعیت ایمیل اتصال را قطع کرده است. در اکثر موارد باید این ایمیل ها را لغو شده دانست. این ایمیل های مجدد برای ارسال برنامه ریزی نمی شوند زیرا در چنین شرایطی به طور کلی دلیل قطع اتصال این است که سرور گیرنده معتقد است این ایمیل اسپم است.

 

Connection Problem

ایمیل ایمیل به دلیل مشکل در ارتباط با سرور گیرنده تحویل داده نشده است. ایمیل هایی که با این خطا مواجه می شوند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Grey Listed

ایمیل ارسال نشده است زیرا سرور گیرنده تشخیص داده است که این ایمیل در پیکربندی ارائه شده مشاهده نشده است و با دانستن اینکه ایمیل های معتبر دوباره برای ارسال امتحان می شوند، به صورت موقت آن را رد کرده است. ایمیل هایی که با این خطا مواجه می شوند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Whitelisting Problem

The email was not delivered because the recipient server requires a whitelisting of this IP to receive the email from it. Please contact our Customer Success Team if you are seeing this type of error. Emails in this category are automatically rescheduled. Unknown Soft The email was not delivered because of an error that we have not categorized or seen. Please contact our Customer Success Team if you are not sure why you are seeing this message. Emails in this category are rescheduled automatically.

 

Manual Cancel

ایمیل ارسال نشده است زیرا توسط یکی از ادمین های میلزیلا لغو شده و یا خودتان آن را لغو کرده اید. اگر مطمئن نیستنید که چرا این خطا را دریافت کرده اید لطفا به پشتیبانی اطلاع دهید. ایمیل هایی که این خطا را دریافت میکنند مجدد برای ارسال برنامه ریزی نمی شوند.

 

Not Delivered

  • ایمیل تحویل داده نشده زیرا:
  • مخاطب وضعیت مسدود شده دارد. برای مثال قبلا لغو اشتراک کرده و یا ایمیل شما را اسپم کرده است.
  • ایمیل شما در اسپم چک ناموفق بوده است.
  • شما شارژ کافی برای ارسال ندارید.
  • شما در حال ارسال فایل بهمراه ایمیل هستید و شارژ کافی برای این کار ندارید.
  • به دلیل محدودیت های سرور گیرنده، ایمیل شما در ۴۸ ساعت قابل تحویل نبود.
  • وضعیت مخاطب “stale” است.
لینکداین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
پرینت
فیسبوک
عناوین آموزشی: