نکاتی که توجه به آن ها هنگام استفاده از پنل میلزیلا اجباری است!

image3 home4

برای رسیدن ایمیل به اینباکس و عدم بروز اختلال در کمپین های ارسالی باید نکاتی را در حساب کاربری میلزیلا به دقت رعایت کنید. عدم رعایت نکات مربوط به حساب کاربری میلزیلا باعث کاهش سرعت و کیفیت ارسال، اسپم شدن ایمیل ها و در مواردی غیرفعال شدن حساب کاربری شما خواهد شد.

رعایت مطالب ذکر شده الزامی است و عدم توجه به هر یک از آن ها موجب اسپم شدن ایمیل های شما میشود.

۱. تکمیل پروفایل

اولین قدم برای استفاده از پنل، تکمیل پروفایل است. پروفایل شما میبایست با اطلاعات صحیح و به صورت انگلیسی کامل شود. وجود این اطلاعات برای ارسال ایمیل ضروری است.

۲. تایید دامنه

برای ارسال ایمیل باید ابتدا دامنه خود را در پنل تایید کنید. با وارد کردن چند رکورد در هاستینگ خود تایید می کنید که ایمیل های ارسالی شما از طریق پنل متعلق به دامنه شما هستند. به این ترتیب دامنه شما در حساب کاربری میلزیلا تایید خواهد شد که این کار از الزامات استفاده از پنل است.

رکورد های تایید

رکورد های تایید دامنه به ترتیب زیر هستند:

SPF: این رکورد تعیین میکند که کدام میل سرور ها مجاز به ارسال ایمیل از طریق دامنه شما هستند.

DKIM: با این رکورد سرور تایید میکند ایمیل های دامنه توسط ادمین برای استفاده مجاز شناخته شده اند.

Tracking: این رکورد برای ردیابی گزارشات ایمیل (کلیک شده، باز شده، لغو اشتراک شده و…) است.

DMARC: دیمارک پروتکل اهراز هویت پیام های خروجی دامنه است و بالاتر از SPF و DKIM عمل میکند.

۳. اعتبار ارسال

اعتبار ارسال یا Reputation نمره عملکرد شما در پنل میلزیلا است. سرعت و دقت ارسال ها بستگی به اعتبار ارسال شما دارد. در صفحه Reputation معیار های افزایش یا کاهش اعتبار شما به ترتیب نوشته شده است. بعد از ارسال هر کمپین، باید با ورود به این صفحه مواردی که باعث کاهش اعتبار شما شده را مشاهده و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

Complaints: مارک اسپم شدن توسط مشترکین

Invalid email addresses: ایمیل های نامعتبر

Content analysis: آنالیز محتوای ارسال شده

Open rate: نرخ باز شدن ایمیل ها

Click rate: نرخ کلیک شدن ایمیل ها

۴. آنالیز محتوا

این ابزار در صفحه Reputation با استفاده از گزینه View و سپس گزینه Content Analysis قابل مشاهده می باشد. در این بخش می توانید آنالیز طراحی ایمیل خود را بهمراه امتیاز هر پارامتر مشاهده کنید و بر اساس آن طراحی ایمیل های خود را بهبود ببخشید.

محتوای ایمیل

بدون شک محتوای ایمیل مستلزم رعایت استاندارد های جهانی است و رعایت این استاندارد ها باعث بهبود سرعت و کیفیت تحویل ایمیل ها به اینباکس خواهد شد. سیستم آنالیز محتوا با آنالیز دقیق خبرنامه به شما کمک میکند تا خبرنامه های خود را به بهترین شکل طراحی و ارسال کنید

معرفی سایت بررسی محتوای ایمیل

وب سایت زیر ابزاری مناسب برای بررسی محتوای ایمیل است. این سایت کد HTML ایمیل شما را بررسی و ایرادات آن را به شما نمایش می دهد. با این ابزار میتوانید محتوای ایمیل خود را قبل از ارسال بررسی کنید.

سوالات متداول

طبق قوانین باید آدرس پستی فرستنده در انتهای تمامی ایمیل های ارسالی درج شود. با تکمیل پروفایل این اطلاعات به صورت خودکار در ایمیل های ارسالی درج خواهد شد.

بله، ایمیل های ارسالی از پنل میلزیلا با آدرس فرستنده شما انجام می شود. به همین دلیل تایید دامنه اجباری است و در غیر این صورت ایمیل های شما اسپم خواهد شد.

بله، اعتبار ارسال ارتباط مستقیم با رسیدن ایمیل ها به اینباکس دارد و پایین آمدن بیش از حد آن باعث اسپم شدن ایمیل های شما می شود.

بله، محتوای ایمیل بر سرعت و کیفیت تحویل ایمیل های شما تاثیرگذار است و باید طبق استاندارد های طراحی ایمیل انجام شود.