آشنایی با اعتبار ارسال ایمیل و عوامل تاثیرگذار بر آن

اعتبار ارسال یا Reputation نمره ای است که به کیفیت ارسال های شما اختصاص داده می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. این نمره ارتباط مستقیم با رسیدن ایمیل های شما به اینباکس دارد. پایین آمدن بیش از حد این نمره باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد.

عوامل موثر بر اعتبار ارسال

ارسال ایمیل خودکار

گزارش اسپم ایمیل

گزارش های اسپم مشترکینی هستند که بعد از دریافت ایمیل شما روی پوشه اینباکس، ایمیل شما را اسپم کرده اند (در واقع شما را مارک اسپم کرده اند). این گزارش ها تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش اعتبار ارسال ایمیل دارد.

درصد ایمیل های نامعتبر لیست

دومین عامل کاهش اعتبار ارسال وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل شما است (ایمیل های Bounce). نرخ این آدرس ایمیل ها در بهترین شرایط باید زیر ۳ درصد و در بد ترین شرایط زیر ۵ درصد باشد.

محتوا و طراحی ایمیل

محتوا و طراحی ایمیل دیگر عوامل موثر بر کاهش اعتبار ارسال است. هرچه محتوای ایمیل ها بهتر و استاندارد تر باشد،‌ باعث افزایش اعتبار ارسال شما خواهد شد هم چنین رعایت نکردن اصول طراحی باعث کاهش اعتبار خواهد شد.

باز شدن یا کلیک شدن ایمیل

تعامل مشترکین با ایمیل های شما (باز کردن ایمیل یا کلیک کردن روی یکی از لینک های درون ایمیل) بر روی اعتبار ارسال تاثیر گذار است. هرچه تعامل مشترکین بیشتر باشد اعتبار ارسال ایمیل شما افزایش خواهد یافت.

تاریخچه اعتبار ارسال

با ورود به بخش Reputation history وارد صفحه تاریخچه اعتبار ارسال می شوید. در این صفحه به راحتی میتوانید تغییرات اعتبار خود را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید و با تحلیل این تغییرات دلایل کاهش یا افزایش اعتبار را بررسی کنید.

آنالیز محتوای ایمیل

ابزار آنالیز محتوای میلزیلا به شما این امکان را می دهد تا به راحتی محتوای ایمیل های ارسال شده خود را بررسی و با رعایت نکات، کیفیت طراحی آن را ارتقا دهید. در بخش آنالیز محتوا بر اساس مواردی مثل اندازه فونت، رنگ فونت و… به محتوای ایمیل ارسالی نمره ای اخصاصی داده خواهد شد.

کاهش اعتبار ارسال

مهمترین و رایج ترین عامل کاهش اعتبار ارسال وجود آدرس های نامعتبر در لیست های ایمیل است. ایمیل های نامعتبر باعث کاهش شدید اعتبار ارسال می شود. عامل دیگری که تاثیر زیادی روی اعتبار ارسال دارد گزارش های اسپم توسط دریافت کنندگان ایمیل است.

نحوه افزایش اعتبار ارسال ایمیل

در مواردی که کاهش اعتبار به دلیل وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل شماست، بهترین راه برای افزایش اعتبار، ارسال ایمیل به کاربرانی است که قبلا با ایمیل های شما تعامل داشته اند.( ایمیل های شما را باز کرده یا روی لینک درون آن کلیک کرده اند )

سوالات شما درباره اعتبار ارسال ایمیل

اگر جواب سوال خود را در زیر پیدا نکردید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اعتبار ارسال ایمیل نمره ای است که نسبت به کیفیت ارسال های هر فرستنده در نظر گرفته می شود و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این نمره ارتباط مستقیم با رسیدن ایمیل ها به اینباکس دارد.

بله، گزارش های اسپم روی اعتبار ارسال تاثیر زیادی دارند. هنگامی که افراد ایمیل شما را به پوشه اسپم میفرستند اعتبار ارسال شما کاهش میابد.

بله، وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل، تاثیر بسیار زیادی روی اعتبار ارسال شما دارد و باعث کاهش آن می شود.

بله، نوع طراحی ایمیل بر روی اعتبار ارسال تاثیر مستقیم دارد. قبل از طراحی ایمیل حتما نکات طراحی استاندارد ایمیل را مطالعه کنید.

در اکثر موارد کاهش اعتبار ارسال به دلیل وجود ایمیل های نامعتبر است. در چنین مواردی بهترین راه برای افزایش اعتبار، ارسال ایمیل به مشترکینی است که قبلا ایمیل شما را باز کرده یا کلیک کرده اند.

مهمترین و رایج ترین عامل کاهش اعتبار ارسال وجود آدرس های نامعتبر در لیست ایمیل است.