اعتبار ارسال ایمیل چیست؟

اعتبار ارسال یا Reputation نمره ای است که به کیفیت ارسال های شما اختصاص داده می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. اعتبار ارسال ارتباط مستقیم با رسیدن ایمیل های شما به اینباکس دارد. پایین آمدن بیش از حد این نمره باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد.

 ریپیوتیشن چیست
اعتبار ارسال 1

عوامل موثر بر اعتبار ارسال

  • گزارش اسپم ایمیل توسط دریافت کنندگان ایمیل
  • درصد وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل
  • محتوای ایمیل های ارسال شده و نوع طراحی
  • نرخ باز شدن ایمیل ها در ۳۰ روز گذشته
  • نرخ کلیک شدن ایمیل ها در ۳۰ روز گذشته

گزارش اسپم ایمیل

گزارش های اسپم مشترکینی هستند که بعد از دریافت ایمیل شما روی پوشه اینباکس، ایمیل شما را اسپم کرده اند (در واقع شما را مارک اسپم کرده اند). این گزارش ها تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش اعتبار ارسال ایمیل دارد.

اسپم
ارسال ایمیل خودکار

درصد ایمیل های نامعتبر لیست

دومین عامل کاهش اعتبار ارسال، وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل شما است (ایمیل های Bounce). نرخ این آدرس ایمیل ها در بهترین شرایط باید زیر ۳ درصد و در بد ترین شرایط زیر ۵ درصد باشد تا اعتبار ارسال شما دچار کاهش شدید نشود.

محتوا و طراحی ایمیل

محتوا و طراحی ایمیل دیگر عوامل موثر بر کاهش اعتبار ارسال است. هرچه محتوای ایمیل ها بهتر و استاندارد تر باشد،‌ باعث افزایش اعتبار ارسال شما خواهد شد هم چنین رعایت نکردن اصول طراحی باعث کاهش اعتبار ارسال خواهد شد.

محتوای ایمیل
فرستنده اختصاصی

باز شدن یا کلیک شدن ایمیل

تعامل مشترکین با ایمیل های شما (باز کردن ایمیل یا کلیک کردن روی یکی از لینک های درون ایمیل) بر روی اعتبار ارسال تاثیر گذار است. هرچه تعامل مشترکین بیشتر باید اعتبار ارسال شما افزایش خواهد یافت.

مشاهده اعتبار ارسال

آموزش مشاهده درجه اعتبار ارسال در پنل میلزیلا

Plus desktop device
اعتبار ارسال
play_btn_04.png
آنالیز ایمیل

آنالیز محتوای ایمیل

ابزار آنالیز محتوای میلزیلا به شما این امکان را می دهد تا به راحتی محتوای ایمیل های ارسال شده خود را بررسی و با رعایت نکات، کیفیت طراحی آن را ارتقا دهید. در بخش آنالیز محتوا بر اساس مواردی مثل اندازه فونت، رنگ فونت و… به محتوای ایمیل ارسالی نمره ای اخصاصی داده خواهد شد.

تاریخچه اعتبار ارسال

با ورود به بخش Reputation history وارد صفحه تاریخچه اعتبار ارسال می شوید. در این صفحه به راحتی میتوانید تغییرات اعتبار خود را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید و با تحلیل این تغییرات دلایل کاهش یا افزایش اعتبار را بررسی کنید.

گزارش و آمار ارسال ایمیل
کاهش ریپیوتیشن

کاهش اعتبار ارسال

مهمترین و رایج ترین عامل کاهش اعتبار ارسال وجود آدرس های نامعتبر در لیست های ایمیل است. ایمیل های نامعتبر باعث کاهش شدید اعتبار ارسال می شود. عامل دیگری که تاثیر زیادی روی اعتبار ارسال دارد گزارش های اسپم توسط دریافت کنندگان ایمیل است.

نحوه افزایش اعتبار ارسال

در مواردی که کاعش اعتبار به دلیل وجود ایمیل های نامعتبر در لیست ایمیل شماست، بهترین راه برای افزایش اعتبار ارسال، ارسال ایمیل به کاربرانی است که قبلا با ایمیل های شما تعامل داشته اند.( ایمیل های شما را باز کرده یا روی لینک درون آن کلیک کرده اند )

اعتبار ارسال 2

سوالات شما درباره اعتبار ارسال

اگر جواب سوال خود را در زیر پیدا نکردید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بله، استفاده از آی پی اختصاصی ایمیل، سرعت ارسال های شما به صورت قابل توجهی افزایش می دهد.

عوامل زیادی بر اعتبار ارسال موثر است که در این صفحه به آن اشاره شده است اما رایج ترین عامل کاهش این نمره وجود ایمیل های نامعتبر در لیست های ایمیل است.

برای جلوگیری از کاهش اعتبار ارسال در اثر وجود ایمیل های نامعتبر باید قبل ار ارسال لیست ایمیل خود را پاکسازی کنید.

برای افزایش اعتبار ارسال باید کمپین جدید خود را به مشترکینی ارسال کنید که قبلا با ایمیل های شما تعامل برقرار کرده اند.