آشنایی و آموزش درباره راه های جلوگیری از بلاک شدن دامنه در ایمیل مارکتینگ در ایمیل مارکتینگ

بهترین تنظیمات برای جلوگیری از بلاک شدن دامنه شما در ایمیل مارکتینگ.

از آنجا که بلاک شدن دامنه یا آی پی ممکن است باعث بروز مشکلات اساسی در تحویل ایمیل ها گردد، نیاز از که همیشه از سلامت دامنه خود بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که دامنه شما در لیست ارسال کننده های غیر مجاز ایمیل قرار نگرفته.

 

گام اول، تایید دامنه در پنل میلزیلا

اطمینان حاصل کنید که رکرود های SPF، DKIM و DMARC را در تنظیمات دی ان اس دامنه خود به درستی وارد کرده اید. در این آموزش چگونگی انجام صحیح این کار را خواهید آموخت.

 

چگونه بلاک بودن دامنه یا آی پی خود را بررسی کنید

از سایت های مخصوص بررسی بلک لیست مثل MXToolBox استفاده کنید. این ابزار به دقت دامنه و آی پی شما را به صورت جداگانه بررسی می کند و شما را از بلاک بودن یا نبودن آن ها با خبر می سازد. این بهترین راه برای تشخصی مشکلات مربوط به ارسال ایمیل به اینباکس و اسپم شدن ایمیل ها است.

 

اگر دامنه شما جزو بلک لیست بود باید چکار کنید؟

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید مواردی که باعث بلاک شدن دامنه شما شده دیگر تکرار نمی شود. سرویس دهندگان ایمیل شما را از لیست ارسال کنندگان ایمیل حذف خواهند کرد مگر اینکه ایمیل مارکتینگ را به روش صحیح انجام دهید.

در برخی مواقع ممکن است به دلیلی اشتراکی بودن آی پی سرو سایت شما، دلیل بلاک شدن، فعالیت نادرست سایر کاربران سرور باشددر چنین مواردی، تماس با پشتیبانی سرور و تعویض آی پی، مشکل را برطرف خواهد کرد.

شما باید قوانین سرویس رسان های ایمیل را دنبال کرده و در ارسال های ایمیل خود آن ها را رعایت کنید. از به مشترکینی که از قبل به شما اجازه داده اند ایمیل ارسال کنید و ایمیل های قدیمی خود را حذف کنید. سایر مطالب ما را درباره انجام صحیح ایمیل مارکتینگ مطالعه کنید.

عناوین آموزشی: