آشنایی و آموزش درباره تنظیمات ارسال ایمیل در ایمیل مارکتینگ

در صفحه Settings پنل میلزیلا، امکان پیکربندی گسترده تنظیمات برای حساب کاربری شما فراهم است. در بخش Sending این تنظیمات مربوط به ارسال و تحویل ایمیل های شما می باشد.

 

Return Bounce

این ویژگی به شما امکان می دهد تا گزارش ایمیل هایی که ارسال آنها با خطا مواجه شده را دریافت کنید. این گزارش به آدرس ایمیلی که شما در این بخش تعیین می کنید ارسال می شود.

وقتی در تحویل یک ایمیل مشکلی وجود داشته باشد (این مشکل ممکن است به هر دلیلی رخ دهد)، گزارش مربوط به آن، به آدرس ایمیلی که شما مشخص کرده اید ارسال می شود.

اگر این ابزار فعال باشد اما آدرس ایمیلی برای آن تعیین نکنید، گزارش ایمیل های ارسال نشده به آدرس ایمیل اصلی موجود در حساب کاربری شما ارسال می شود.

 

Track Clicks

وقتی در ایمیل های ارسالی خود لینک قرار داده اید و مایلید گزارش واکنش دریافت کنندگان ایمیل را مشاهده کنید، میلزیلا این کار را به دقت برای شما انجام خواهد داد. وفتی افراد ایمیل را باز می کنند، روی لینک موجود در ایمیل کلیک می کنند یا واکنشی به ایمیل شما نشان می دهند،جزئیات این واکنش را دریافت میکنید.

از این طریق میتوانید میزان تعامل مشترکین ایمیل خود را بسنجید.

 

Track Clicks By Link

این تیتر شاید در نگاه اول به موضوع قبل شبیه باشد اما در حقیقت متفاوت است!

وقتی این گزینه فعال باشد میلزیلا قادر است گزارش دقیق همه واکنش ها به لینک های موجود در ایمیل های ارسالی تان را در اختیارتان بگذارد.

 

میلزیلا به شما اعلام می کند که کدام لینک ها کلیک شده اند، چه تعداد بار کلیک شده اند، و کدام افراد روی آن ها کلیک کرده اند. میلزیلا همچنین تاریخ آخرین تعامل را به شما نمایش می دهد.

 

Auto Create Text Body

وقتی این گزینه در پنل میلزیلا فعال است، میلزیلا ایمیل های شما را از HTML به پیام متنی ساده تبدیل می کند. و اینگونه میلزیلا قادر است ایمیل های شما را به مخاطبینی که دستگاهشان از HTML پشتیبانی نمی کند، به درستی نمایش دهد.

 

Allow Custom Header

این تنظیمات در درجه اول برای کاربرانی است که از SMTP API و  HTTP API میلزیلا استفاده می کنند.

وقتی این گزینه فعال است شما می توانید به خبرنامه خود هِدِر های پیشرفته اضافه کنید (برای ارسال و دریافت اطلاعات بیشتر) این گزینه به صورت پیشفرض در میلزیلا غیر فعال است.

 

(BCC Email Address(es

این ابزار زمانی مفید است که شما مایل به دریافت یک نسخه کپی از ایمیل های مهم ارسال شده از پنل میلزیلا هستید.

 

برای دریافت نسخه کپی از ایمیل ارسال شده به آدرس های متفاوت، کافی است آدرس ایمیل مورد نظرتان را در این فیلد وارد کنید.

می توانید بیشتر از یک آدرس ایمیل هم وارد کنید. برای این کار ایمیل ها را با کلید (;) روی صفحه کلید، از یکدیگر جدا کنید.

 

Content Transfer Encoding Type

همانطور که میدانید، محتوایی که می سازید (نوشته، عکس و همه چیز!) قبل از ارسال کد گذاری می شوند.

ما کد گذاری Base64 را پیشنهاد می کنیم زیرا بیشتر سرور های ایمیلی از این نوع کد گذاری پشتیبانی می کنند. پنل میلزیلا این امکان را به شما می دهد که در موارد خاص از انواع دیگر کد گذاری ایمیل هم استفاده کنید.

کد گذاری های ایمیل قابل پشتیبانی در پنل میلزیلا:

None

Raw7Bit

Raw8Bit

Quoted-Printable

Base64

Uue

(حفظ کد گذاری انجام شده شما) User Provided

 

Enable Template Scripting

هنگامی که این ویژگی فعال است، می توانید توسط تگ ها مزدوج {{ }} در قالب ایمیل خود از جاوا اسکریپت استفاده کنید. چندین مثال برای استفاده از جاوا اسکریپت در قالب ایمیل.

 

Contact Pruning

وقتی این ابزار فعال است، بعد از ارسال تعداد ایمیلی که مشخص می کنید، مخاطبینی که هیچکدام از ایمیل ها را باز نکنند، ارسال ایمیل های بیشتر به آن ها متوقف می شود.

این قابلیت با محدودیت زمان هم قابل تنظیم است. به این صورت که اگر مخاطبین در بازه زمانی مشخص شده توسط شما، هیچکدام از ایمیل هایتان را باز نکنند، ارسال ایمیل های بعدی به آن ها متوقف خواهد شد.

آموزش استفاده از ابزار تفکیک ایمیل های غیر فعال

عناوین آموزشی: