آشنایی و آموزش درباره خطا های رایج رکورد SPF در ایمیل مارکتینگ

رکورد SPF از مهمترین لازمه های ارسال ایمیل به اینباکس است.

در آموزش تایید دامنه در پنل میلزیلا آموختید که چگونه رکورد ها را به تنظیمات DNS دامنه خود اضافه کنید. یکی از رکورد هایی که باید اضافه کنید، SPF نامیده می شود. این رکورد از نوع TXT است اما عموما SPF نامیده می شود.

در پایین مراحلی که برای اضافه کردن SPF به تنظیمات DNS باید طی شود، شرح داده شده است:

 

Name: (@ دامنه شما (یا

Value: v=spf1 a mx include:_spf.elasticemail.com ~all

اگر از قبل رکورد SPF در تنظیمات شما وجود داشته باشد باید همان رکورد قبلی را ویرایش کنید. برای مثال اگر از قبل در دامنه شما این رکورد وجود داشته باشد:

v=spf1 a mx include:_spf.google.com ~all

شما فقط باید این رکورد را به آن اضافه کنید:

include:_spf.elasticemail.com

رکورد نهایی شما به این صورت خواهد بود:

v=spf1 a mx include:_spf.google.com include:_spf.elasticemail.com ~all

اگر رکورد شما تایید نشد قطعا مشکلی در وارد کردن رکورد ها وجود دارد. در ادامه برخی از مشکلات رایج در وارد کردن رکورد SPF را بررسی می کنیم.

 

وجود چند رکورد SPF

در اکثر دامنه ها ممکن است فقط یک رکورد SPF از قبل وجود داشته باشد. اگر دامنه شما از قبل بیشتر از یک رکورد SPF دارد، این موضوع باعث می شود تا رکورد SPF شما با خطا مواجه شود و حتی سرور های دریافت کننده ، ایمیل های شما را نپذیرند. اگر بیش از یک رکورد SPF در تنظیمات DNS شما وجود دارد رکورد هایی که استفاده نمی شوند  حذف کنید و یا آن ها را در یک رکورد ادغام کنید. هنگام ادغام رکورد ها توجه داشته باشید که رکورد  باید با “v=spf1” آغاز شده و با “~all” به پایان برسد.

 

محدودیت ادغام

در یک رکورد SPF نمی توان بیش از ۱۰ رکورد را ادغام کرد. هر عبارت “include” نشان دهنده یک SPF متفاوت است. اگر تعداد رکورد های SPF شما بیش تر از ۱۰ باشد با خطا مواجه خواهد شد. در مواردی که با محدودیت تعداد رکورد مواجه هستید می توانید یک زیر دامنه (subdomain) بسازید و رکورد را به آن اضافه کنید. زمانی که از زیر دامنه استفاده می کنید، ایمیل های شما نیز باید از همان زیر دامنه ارسال شوند.

 

خطا های نوشتاری (Syntax error)

اطمینان حاصل کنید که رکورد را به صورت صحیح وارد کرده اید. رکورد SPF باید:
با “v=spf1” آغاز شود

با “~all” یا “-all” یا “?all” پایان یابد

و نباید عبارت های “all” یا “v=spf1” بیش از یک بار در آن تکرار شده باشد

 ( v=spf1 a mx include:_spf.elasticemail.com ~all ~all برای مثال این رکورد صحیح نمیباشد )

 

نحوه تایپ

اگر رکورد شما تایید نشده است لطفا نحوه نوشتار صحیح آن را مجدد بررسی کنید. مثال:

“incldue” بجای “include”

یا

اطمینان حاصل کنید نام دامنه را به “_spf.elasticemail.com” نوشتید و به اشتباه “_spf.elasticmail.com” وارد نکرده اید.

 

هنوز تایید نشده؟!

همه تنظیمات DNS برای منتشر شدن به مقداری زمان نیاز دارند. این زمان معمولا از چند ثانیه تا یک ساعت متغیر است. در موارد نادر هم ممکن است تا ۴۸ ساعت به طول انجامد. اگر رکورد ها را صحیح وارد کرده اید و بعد از چند ساعت هنوز منتشر و تایید نشده، با سرور خود تماس بگیرید و علت را جویا شوید.

جدیدترین آموزش ها
برچسب های ایمیل مارکتینگ:
آموزش ایمیل مارکتینگ (37) آموزش بازاریابی ایمیلی (17) آموزش تنظیمات ایمیل مارکتینگ (15) آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ (20) آموزش طراحی ایمیل (1) اتصال سایت به پنل ارسال ایمیل (1) اتصال فرم به خبرنامه (2) ارسال ایمیل اتوماتیک (1) ارسال ایمیل اتوماتیک از سایت (1) ارسال ایمیل انبوه به اینباکس (5) ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی (2) ارسال خبرنامه (2) ارسال خبرنامه اتوماتیک (3) ارسال کمپین ایمیل (2) ایمیل اتوماتیک به کاربران جدید (2) ایمیل مارکتینگ (5) ایمیل مارکتینگ اتوماتیک (11) تبلیغات انبوه ایمیلی (1) تنظیمات ارسال ایمیل انبوه (4) جلوگیری از اسپم (1) جلوگیری از اسپم ایمیل (13) خبرنامه هوشمند (5) سگمنت ایمیل (1) سیستم خبرنامه هوشمند (4) شناسایی ایمیل جعلی از معتبر (1) طراحی خبرنامه (2) عضویت خبرنامه (4) فرم اشتراک خبرنامه (1) فرم ساز آنلاین (1) قالب ایمیل (1) لیست ایمیل (12) مدیریت لیست ایمیل (16) پنل ارسال ایمیل اس ام تی پی (2) پنل ارسال ایمیل انبوه (3) پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی (4) پنل ایمیل مارکتینگ (3) کمپین ایمیل (2) کمپین ایمیل مارکتینگ (3)
Share on linkedin
لینکداین
Share on whatsapp
واتزآپ
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت