Stop Spam

STOP SPAMMING

آموزش پیشگیری از اسپم شدن ایمیل ها

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها و اطمینان از رسیدن موفق به اینباکس لازم است تا از رعایت نکاتی اساسی در روند ارسال های خود اطمینان حاصل کنید و به هیچ وجه غافل نشوید.

با انجام نکات ذکر شده در این صفحه از اسپم شدن ایمیل های خود جلوگیری کنید و پیام های خود را مستقیم به اینباکس مخاطبان ارسال کنید.

سوابق دامنه و آی پی

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها باید قبل از ارسال تاریخچه دامنه و آی پی خود را بررسی کنید. اگر دامنه یا آی پی شما قبلا در بلک لیست قرار گرفته باشد ایمیل های شما قطعا اسپم خواهند شد. دامنه های بلک لیست به هیچ وجه در پنل تایید نمی شوند.

Blacklist Check: چنانچه دامنه شما در بلک لیست باشد، خارج کردن آن از این لیست بسیار زمان بر و در مواردی غیرممکن است. بهترین راه ارسال ایمیل از یک دامنه مشابه با پسوند net، org و … است.

  • سپس روی گزینه Blacklist Check کلیک کنید
  • درصورت بلک لیست بودن دامنه خود را تغییر دهید.

دامنه و اسپم ایمیل

برای رسیدن ایمیل ها به اینباکس و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل باید حتما دامنه خود را در پنل تایید کنید. بدون تایید دامنه قطعا ایمیل های شما اسپم خواهند شد. با تایید دامنه شما درواقع تایید میکنید که ایمیل های ارسالی از پنل متعلق به سایت شماست.

تایید و شناسایی دامنه با وارد کردن چند رکورد در سرور میزبانی سایت شما انجام می شود که با این کار به ربات های ایمیل در سراسر جهان خود را معرفی می کنید.

  • بدون تایید دامنه، ایمیل ها قطعا اسپم میشوند

لیست ایمیل معتبر

مهمترین عامل اسپم شدن ایمیل، لیست ایمیل نامعتبر است. برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل باید تعداد ایمیل های نامعتبر لیست شما کمتر از ۵ درصد باشد، در غیر این صورت، ربات های ایمیلی ارسال های شما را اسپم تشخیص خواهند دادند. پس اگر از کیفیت لیست خود مطمئن نیستید حتما آن را قبل از ارسال پاکسازی کنید

  • بیش از ۳٪ ایمیل نامعتبر = افزایش احتمال اسپم

اطلاعات صحیح تجاری

در ارسال های انبوه باید اطلاعاتی دقیق از فرستنده در فوتر (انتهای ایمیل) درج شده باشد. با تکمیل پروفایل کاربری خود در پنل میلزیلا، این اطلاعات به صورت خودکار در فوتر همه ایمیل های ارسالی شما درج خواهد شد.

  • برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل حتما پروفایل خود را در پنل تایید کنید.

طراحی خبرنامه استاندارد

برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل طراحی و محتوای ارسالی باید طبق استاندارد های ایمیل انجام گیرد. عدم رعایت نکات طراحی از دلایل رایج اسپم شدن ایمیل ها است.

  • ایمپورت فایل HTML میتواد باعث اسپم گردد

اطلاعات درست فرستنده

هنگام ساخت کمپین، اطلاعات فرستنده ایمیل باید به صورت استاندارد وارد شود. عدم رعایت نکات استاندارد باعث اسپم شدن ایمیل های شما می شود.

موضوع | Subject

در موضوع ایمیل از کلمات تبلیغاتی مانند: رایگان،‌کسب در آمد و ... استفاده نکنید و آن را بیش از یک جمله ننویسید.

نام فرستنده | From Name

نام فرستنده باید حتما به صورت انگلیسی نوشته شود و حداکثر شامل دو کلمه باشد. مثل Mailzila یا Mailzila Panel
نام فرستنده فارسی یا طولانی باعث اسپم شدن ایمیل ها می شود

ایمیل فرستنده | From email

از ایمیل های info، sales و... برای ارسال انبوه استفاده نکنید. یک ایمیل با نام mailer@yourdomain.com در هاست خود بسازید و از آن برای ارسال ها استفاده کنید.

فوتر و هدر ایمیل

هدر و فوتر از اجزای اصلی قالب خبرنامه هستند و عدم وجود هر یک از این دو باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد.

این دو سکشن را با ابزار های مشخص شده در عکس روبرو به خبرنامه خود اضافه کنید.

هدر: اطلاعات مربوط به پیشنمایش ایمیل

فوتر: اطلاعات فیزیکی فرستنده و لینک لغو اشتراک

  • قرار ندادن لینک لغو اشتراک در ایمیل باعث اسپم می شود.

حجم تصاویر و ایمیل

عرض عکس های شما نباید بیشتر از ۶۰۰ پیکسل باشد. حداکثر حجم هر عکس ۲۰۰ کیلوبایت می باشد. عکس هایی با حجم بالا باعث اسپم شدن ایمیل میشود

به هیچ عنوان بهمراه ایمیل خود فایلی ضمیمه نکنید. ارسال ایمیل حاوی فایل باعث اسپم شدن شما خواهد شد. برای اینکار فایل خود را روی هاست آپلود کنید و لینک آن را در ایمیل خود قرار دهید.

  • ایمیل با حجم بیش از ۱ مگ احتمال اسپم دارد.
بررسی اسپم 5
  • عرض بیشتر از ۶۰۰ پیکسل تفاوتی در کیفیت نمایش ایمیل ندارد

لینک های ایمیل

لینک های موجود در ایمیل، جزو عناصر اصلی ایمیل هستند که درج غیر اصولی آنها، باعث اسپم شدن ایمیل ها خواهد شد.

لینک های موجود در ایمیل باید مربوط به دامنه ارسال کننده باشد. به عنوان مثال نمیتوانید از ایمیل سایت خود لینک سایت دیگری را برای افراد ارسال کنید.

برای مثال اگر آدرس دامنه شما example.com است، همه لینک های درون ایمیل باید با این آدرس آغاز شوند. (به استثنای لینک تماس و شبکه های اجتماعی )

درج لینک های زیاد در ایمیل باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد. هرچه تعداد لینک های موجود در ایمیل کمتر باشند تحویل ایمیل بهتر خواهد بود.

  • لینک های نامرتبط با دامنه باعث اسپم میشود.

سوالات متداول

بله،‌نام فرستنده حتما باید به انگلیسی نوشته شود و حداکثر دو کلمه باشد در غیر این صورت امکان اسپم شدن ایمیل شما را بالا میبرد.

همانطور که آموزش داده شد با ورود به سایت هایی مانند mxtoolbox.com و وارد کردن آدرس سایت خود می توانید از اسپم بودن یا نبودن دامنه خود مطلع شوید.

با توجه به دخیل بودن عوامل مختلف جهت یافتن بهترین راهکار برای رسیدن به اینباکس با پشتیبانی تماس بگیرید.

بله، در طراحی ایمیل باید نکات مختلفی رعایت شود و عدم رعایت این نکات باعث اسپم شدن ایمیل شما می شود.

لیست ایمیل شما باید کمتر از ۵ درصد ایمیل نامعتبر داشته باشد.