آشنایی و آموزش درباره نحوه مدیریت مشترکین در ایمیل مارکتینگ

آموزش نحوه صحیح مدیریت مشترکین در پنل ایمیل میلزیلا برای راه اندازی کمپین های ایمیلی.

لیست ایمیل شما از مهمترین بخش های ایمیل مارکتینگ شما است. بدون مشترکین ایمیل شما ابزاری برای اجرای بازاریابی ایمیلی ندارید. دانستن نحوه مدیریت صحیح لیست ایمیل ها و باید ها و نباید های استفاده از ابزار صحیح برای ایمیل مارکتینگ، الزامی است. میلزیلا چندین ابزار موثر و کار آمد برای مدیریت مشترکین ایمیل در اختیار شما قرار داده است:

ابزار بهینه سازی تحویل ایمیل:

این ابزار از طریق تنظیمات پنل قابل دسترسی است و با فعالسازی آن، امکانات زیادی برای بهینه سازی تحویل ایمیل به مشترکین در صفحات مختلف در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 

اضافه کردن لیست ایمیل

در پنل میلزیلا چندین راه برای افزودن ایمیل به لیست مشترکین وجود دارد:

۱. از طریق SMTP Relay و یا HTTP API به آن ها یک ایمیل ارسال کنید. اگر پنل ایمیل شما فقط از طریق SMTP Relay یا HTTP API تنظیم شده باشد و ابزار های اضافی غیر فعال باشند. همه مشترکینی که به آن ها ایمیل ارسال کرده اید به لیست ایمیل شما در پنل میلزیلا اضافه می شوند و می توانید آن ها را در پنل شاهده کنید.

۲. آپلود فایل CSV از لیست ایمیل مشترکین. این بهترین راه برای اضافه کردن انبوه ایمیل ها به پنل ایمیل میلزیلا است. ویدئو زیر چگونگی انجام این کار را نمایش می دهد:

۳. استفاده از ابزار سریع اضافه کردن ایمیل که به شما امکان می دهد به صورت دستی ایمیل های خود را وارد پنل کنید.

۴.ساخت فرم عضویت و استفاده از آن در وبسایت برای اضافه شدن خودکار مشترکین به لیست ایمیل شما.

 

تفاوت سگمنت و لیست

لیست ها (Lists) دسته بندی اصلی ایمیل های شما هستند در حالی که سگمنت ها (Segments) گروه هایی پویا از ایمیل های مختلف هستند که با توجه به نیاز شما و تنظیمات مختلف قابل ویرایش هستند.

برای مثال وقتی یک فایل CSV آپلود کرده اید یک لیست اصلی ساخته اید. شما می توانید با استفاده از سگمنت لیست ایمیلی های جدیدی از آن بسازید مثلا مشترکینی از لیست اصلی که دارای وضعیت Engaged هستند ( کسانی که در شش ماه گذشته حداقل یکبار ایمیل های قبلی شما را باز کرده اند یا روی لینک درون ایمیل کلیک کرده اند)

برای انجام اینکار باید این دستور را هنگام ساخت سگمنت اعمال کنید: Status=Engaged

این یک ابزار فوق العاده قدرتمند است که به شما امکان می دهد سگمنت های پیچیده ای با توجه به ویژگی مشترکین بسازید.

ویدئو زیر مثالی برای آموزش ساخت سگمنت است:

تاریخچه سگمنت ها (Segments History)

بخش History به شما اجازه میدهد تا تعداد ایمیل های یک سگمنت را در بازه های زمانی مختلف مشاهده یا انتخاب کنید. از آنجایی که سگمنت ها لیست های پویا هستند در زمان های مختلف تغییر می کنند. تاریخچه یک سگمنت، تغییرات را در ۳۰ روز گذشته نمایش می دهد.

 

فرم عضویت در خبرنامه

ساخت فرم آنلاین، از راه های اضافه کردن مشترکین به لیست ایمیل است. ویدئو زیر نحوه این کار را آموزش می دهد:

ابزار لیست تصادفی (Randomized Label)

این ابزار از لیست یا سگمنت مورد نظر شما به تعداد دلخواهتان لیست ایمیل تصادفی می سازد.

به کمک این ابزار نام لیست جدید خود را تایپ کرده سپس با انتخاب یک عدد به عنوان مبنای انتخاب تصادفی، لیست ایمیل جدید خود را بسازید. از امکانات دیگر این ابزار گزینه “exclude blocked contacts” است که به کمک آن می توانید فقط از ایمیل های Active و Engaged در لیست جدید استفاده کنید.

 

ابزار انتخاب نیچه (Nth)

این یک ابزار بسیار کارآمد برای تقسیم کردن یک لیست یا سگمنت به چند لیست جدید است.

با کمک ابزار نیچه قادر خواهید بود به عنوان مثال از  یک لیست یا سگمنت ایمیل ۱۰۰.۰۰۰ تایی به تعداد دلخواه لیست ایمیل جدید بسازید. ایمیل ها به صورت مساوی در لیست های جدید قرار خواهند گرفت. مثلا ۱۰ لیست ایمیل ۱۰.۰۰۰ تایی. ویدئو نحوه کار ابزار نیچه:

وضعیت ایمیل ها

وضعیت مشترکین برچسبی برای شناسایی ایمیل های مختلف از نظر سابقه است و این امکان را می دهد که ایمیل های متفاوت را از هم تشخیص داده و فیلتر کنید. مثلا از طریق وضعیت Engaged در میابید که مشترکین با این وضعیت در شش ماه گذشته حداقل یکی از ایمیل های شما را باز کرده اند. یا مشترکین Unsubscribed اشتراک خود در خبرنامه شما را لغو کرده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت مشترکین را در این آموزش مطالعه کنید.

 

سایر ابزار ها

در هر لیست و سگمنت امکاناتی برای خروجی گرفتن لیست مشترکین، کپی آن ها به لیست های دیگر، یا حذف آن ها در اختیارتان قرار می دهد.

امکان حذف کردن یک ایمیل از یک لیست بدون اینکه از لیست اصلی حذف شود.

برای همه لیست ها گزینه انتخاب همه ایمیل ها (Select All) و فیلتر بر اساس وضعیت، در دسترس شما است با انتخاب ایمیل های مورد امکاناتی برای اعمال روی لیست انتخاب شده 

عناوین آموزشی: