آشنایی و آموزش درباره آموزش ساخت فرم اشتراک خبرنامه در ایمیل مارکتینگ

ابزار ساخت فرم اشتراک خبرنامه

ابزار فرم ساز میلزیلا، کد HTML فرم ساخته شده را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید آن را  ذز سایتت خود قرار دهید. همچنین یک لینک به فرم شما اختصاص داده می شود که میتوانید از این لینک را در صفحات مختلف به اشتراک بگذارید. افراد بعد از تکمیل این فرم به صورت خودکار به لیست ایمیل شما اضافه می شوند. بهمراه قالب های آماده و ابزار های کاربردی مختلف:

ساخت لیست جدید

پیشنهاد می کنیم برای فرم خود یک لیست ایمیل جدا بسازید تا کاربرانی که فرم را کامل می کنند به این لیست اضافه شوند. یک اسم مرتبط برای آن انتخاب کنید. مثل “Web Signup”

فرم دو بار تایید

برای ارسال ایمیل تایید به کاربران جدید، به یک خبرنامه اختصاصی نیاز دارید. می توانید با ابزار طراحی خبرنامه میلزیلا آن را بسازید و یا از قالب های آماده میلزیلا استفاده کنید.

برای درج لینک فعالسازی باید از تگ {url} در خبرنامه خود استفاده کنید تا لینک تایید هر کاربر به صورت خودکار در خبرنامه ارسالی درج شود. با کلیک بر بروی این لینک، کاربر با وضعیت Active به لیست ایمیل شما اضافه خواهد شد.

تکیل فرم

Contact Fields: می توانید فیلد های مورد نظر برای ثبت نام کاربران در خبرنامه را به دلخواه انتخاب کنید.

Form Submit URL: آدرس صفحه ای از سایت شما که کاربر بعد از کلیک روی دکمه عضویت به این صفحه هدایت خواهد شد.

Confirmation URL: آدرس صفحه ای از سایت شما که کاربر بعد از کلیک روی لینک تایید موجود در ایمیل فعالسازی، به این صفحه هدایت خواهد شد.

URL Redirection for existing Contacts: آدرس صفحه ای از سایت شما که در صورت تکراری بودن کاربر و عضویت قبلی، کاربر به این صفحه هدایت خواهد شد.

Get notifications: آدرس ایمیلی که اطلاع رسانی عضویت های جدید در سیستم خبرنامه به آن ارسال خواهد شد.

Add Contacts To: لیست ایمیلی که از قبل ساخته اید را برای اضافه شدن کاربران جدید انتخاب کنید.

Activation template: خبرنامه ای که برای تایید عضویت طراحی کرده اید انتخاب کنید. اگر هنوز برای این موضوع قالبی ندارید باید آن را بسازید.

توجه: دقت کنید که محتوای خبرنامه حتما باید حاوی تگ (url) باشد و نام خبرنامه نباید شامل فضای خالی باشد!

Style: تغییرات بصری قالب

HTML: بعد از اعمال همه تنظیمات روی این گزینه کلیک کنید. کد HTML را کپی و در سایت خود استفاده کنید.

تبریک! فرم عضویت در خبرنامه دوبار تایید شما آماده کار است و به این صورت کار می کند:

هنگامی که یک کاربر جدید این فرم را تکمیل می کند و روی گزینه عضویت کلیک میکند به صفحه ای که آدرس آن را تعیین کرده اید هدایت می شود (Form Submit URL)

در این حالت فرم شما با فراخوانی از طریق API میلزیلا، مخاطب را با وضعیت “NotConfirmed” به لیست ایمیل تعیین شده اضافه میکند.

همچنین از طریق فراخوانی API یک ایمیل تایید برای کاربر فرستاده می شود. کاربر وقتی روی لینک فعالسازی این ایمیل کلیک کنید وضعتش در پنل شما به “Engaged” تغییر می کند.

اگر کاریر از قبل در خبرنامه شما عضو باشد به صفحه ای که قبلا تعیین کرده اید(URL Redirection for existing Contacts) هدایت خواهد شد

لینکداین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
پرینت
فیسبوک
عناوین آموزشی: