آموزش افزایش نرخ باز شدن ایمیل

افزایش نرخ تعامل

اولین و تنها چیزی که مخاطبان قبل از باز کردن ایمیل شما می بینند، نام فرستنده (From name) و موضوع ایمیل (Subject) شما است. پس بدون شک این دو مورد نقش مهمی در باز شدن باز شدن ایمیل های شما دارند. برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل ها لازم است تا در نام فرستنده و موضوع ایمیل نکاتی را رعایت کنید.

نام فرستنده

اول از همه دقت کنید که نام فرستنده حتما باید با حروف انگلیسی نوشته شود و شامل یک تا دو کلمه باشد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از نام و نام خانوادگی بجای نام شرکت باعث افزایش نرخ بازگشایی ایمیل ها می شود. برای این کار میتوانید از نام و نام خانوادگی یکی از کارمندان شرکت استفاده کنید.

موضوع ایمیل

موضوع ایمیل مهمترین عامل برای تاثیر گذار بر روی باز شدن یا باز نشدن ایمیل است. در واقع طبق تحقیقات درصد زیادی از افراد ایمیل های دریافت شده را با خواندن موضوع آنها اسپم میکنند. به همین دلیل است که عنوان ایمیل شما باید هوشمندانه انتخاب شود.

 

  • عنوان ایمیل باید خیلی ساده و مستقیم بیانگوی موضوع اصلی ایمیل باشد.
  • عنوان ایمیل باید کوتاه و مختصر باشد و از نوشتن متن های طولانی در آن خودداری شود. (حالت ایده آل ۷ کلمه می باشد)
  • استفاده از مهلت زمانی میتواند نرخ بازگشایی ایمیل را افرایش دهد. مانند: فقط تا آخر این هفته مهلت باقیست….
  • استفاده از ایموجی در اینباکس مخاطبین در بین دیگر ایمیل ها جلب توجه میکند.
  • هرگز از عبارات تبلیغاتی و عباراتی که موجب اسپم شدن ایمیل شما می شود استفاده نکنید. مانند: تخفیف، رایگان، برنده شوید و… این کلمات بر خلاف تصور احتمال باز شدن ایمیل را کاهش می دهند.
  • در کمپین های مختلف از موضوع های مختلف استفاده کنید و بازخورد هریک را بسنجید.

متن پیشنمایش

متن پیش نمایش قبل از باز شدن ایمیل در کنار موضوع ایمیل نمایش داده میشود و کاربرد آن این است که کاربر با دیدن و خواندن خطوط اول ایمیل تصمیم بگیرد که ایمیل را باز کند یا باز نکند. در بسیاری از سرویس های ایمیل مارکتینگ مانند میلزیلا شما میتوانید متن پیش نمایش را به دلخواه خود بنویسید و با نوشتن جملات مناسب، افراد را به باز کردن ایمیل خود ترغیب کنید.

زمان ارسال

زمان ارسال ایمیل از معیار های مهم در افزایش نرخ باز شدن ایمیل ها است. روز و ساعت ارسال ایمیل میتواند نقش مهمی در باز شدن ایمیل ها داشته باشد با آزمودن و ارسال ایمیل در روز های مختلف هفته و ساعت های گوناگون،‌ بهترین زمان برای ارسال ایمیل هایتان را به دست آورید. طبق تحقیقات روز های اول هفته و ساعات قبل از ظهر از بهترین زمان ها برای ارسال ایمیل است زیرا در این ساعات افراد شروع به کار در هفته جدید میکنند و ایمیل های خود را بررسی و مشاهده میکنند.

دکمه اکشن

در ایمیل خود بصورت واضح و در بهترین موقعیت دکمه اصلی خبرنامه را تعبیه کنید. این دکمه بیشترین نرخ تعامل را دریافت خواهد کرد و بهتر است به صفحه لندینگ بازاریابی شما در سایت لینک باشد. متن داخل دکمه خود را خلاصه و قابل فهم سریع انتخاب کنید مانند: ثبت نام رایگان، شروع مشاوره رایگان، خرید با تخفیف و …