آموزش تنظیمات امنیتی پنل ایمیل

امنیت حساب

برای دسترسی به ابزار و امکانات امنیتی در پنل اپلیکیشن ایمیل خود (app.mailzila.com) از پایین منوی اصلی روی مشخصات حساب خود کلیک کرده و با کلیک گزینه Account وارد پروفایل پنل خود شوید.

mailzila docs account menu
mailzila docs account sidemenu

بخش حساب شامل سه گزینه حساب، پروفایل و امنیت می باشد. برای انجام تغییرات وارد منوی امنیت Security شوید و در این بخش می توانید موارد امنیتی دلخواه زیر را مشاهده و اعمال نمایید:

  • تغییر شناسه ایمیل
  • تغییر گذرواژه پنل
  • شناسه یکتای مشتری
  • ورود حساب ۲ مرحله ای
  • دستگاه های متصل حساب
  • تنظیم اعلام هشدار ورود
mailzila docs account security
app.mailzila.com/security

توجه: حساب پنل با حساب کاربری شما متفاوت می باشد و تغییر در هر یک به تنهایی اعمال می شود. برای تغییر مشخصات حساب سایت خود از داشبورد کلوپ مشتریان وارد بخش ویرایش پروفایل شوید.

تغییر شناسه

برای تغییر شناسه ایمیل ورود به پنل ایمیل مارکتینگ پس از ورود به بخش امنیت حساب گزینه ویرایش آدرس ایمیل Edit Email را کلیک کنید و در پنجره جدید آدرس ایمیل جدید خود را ۲ مرتبه وارد و ثبت کنید.

mailzila docs account security email
app.mailzila.com/security/change-email

تغییر گذرواژه

برای تغییر رمز ورود به پنل خود از بخش Account وارد Security شده و گزینه ویرایش گذرواژه Edit Password را کلیک کنید. در پنجره جدید رمز فعلی خود و دو مرتبه رمز دلخواه جدید را وارد و ذخیره کنید.

mailzila docs account security password
app.mailzila.com/security/change-password

توجه: تغییر گذرواژه در پنل فقط روی حساب ورود اپلیکیشن شما اعمال می گردد. برای تغییر ایمیل ورود به سایت می توانید از داشبورد کاربری وارد بخش تغییر رمز حساب شوید.

فعالسازی دومرحله

برای اعمال رمز دوم بصورت ۲ مرحله ای میتوانید با انتخاب گزینه فعالسازی هویت سنج Enable authentication در پنجره جدید تنظیمات را مطابق زیر اعمال نمایید تا در زمان ورود یک کد صحت سنجی به شماره موبایل شما ارسال شود.

mailzila docs account security twofactor
app.mailzila.com/security/two-factor-authentication

توجه: با توجه به اختلال و مسدودسازی های شبکه داخلی برای دریافت پیامک های خارجی پیشنهاد می شود این گزینه را فعال نکنید.

دستگاه متصل

برای مشاهده دستگاه های مختلفی که به پنل شما دسترسی پیدا کرده اند بهمراه مشخصات متنوع هر یک را می توانید از طریق کلیک گزینه Review all sessions در بخش امنیت حساب مشاهده و بررسی نمایید.

مشخصات: مرورگر، سیستم عامل، دستگاه، زمان، منطقه جغرافیا، شناسه IP

mailzila docs account security device sessions
app.mailzila.com/security/devices

توجه: اگر دستگاه ناشناس مشاهده کردید در گام اول رمز پنل را تغییر دهید و در گام دوم دستگاه خود را با کلیک روی گزینه Trust this device انتخاب کنید. برای دستگاه های ناشناس نیز می توانید Untrust Device را کلیک و انتخاب کنید.

دریافت اعلان

با روشن کردن گزینه اعلان ورود Log in notification می توانید در هنگام ورود خود به اپلیکیشن یک پیام در اینباکس خود دریافت کنید،

mailzila docs account security notification

عدم دسترسی به حساب

چنانچه تحت هر شرایطی دسترسی به حساب کاربری خود را نداشته و یا موفق به تغییر اطلاعات خود نمی شوید لازم است تا از ایمیل ثبت نام شده (شناسه پنل) یک ایمیل مستقیم به بخش پشتیبانی میلزیلا شامل درخواست خود ارسال کنید.
توجه: در صورت عدم ارسال ایمیل از آدرس رسمی ثبت شده، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.

ارسال ایمیل به: support@mailzila.com