Image

START

Image
1

راهنمای ثبت نام و سفارش پنل

برای خرید پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا وارد سایت میلزیلا شوید و ویدئو زیر را دنبال کنید و در چند دقیقه پنل خود را خریداری کنید.
با کلیک روی دکمه خرید وارد فروشگاه شوید / روی دکمه سفارش سرویس کلیک کنید / پنل میلزیلا به سبد خرید شما اضافه شد، به قسمت مشاهده پیش فاکتور بروید / اگر کوپن تخفیف دارید آن را اعمال کنید / فرم خرید را کامل کنید / به سوال امنیتی پاسخ دهید / یکی از روش های پرداخت را انتخاب کنید / با مطالعه قوانین و تایید آن سفارش خود را تکمیل کنید
Image

LOGIN

Image
2

راهنمای ورود به پنل میلزیلا

دسترسی آسان به پنل تحت وب ایمیل مارکتینگ با یک کلیک
برای ورود به پنل میزیلا آدرس mailzila.com/my را در مرورگر خود وارد کنید. نام کاربری شما همان ایمیل شما هنگام خرید است. رمز عبور شما بعد از خرید از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. 

قبل از ورود می توانید از منوی باز شونده زبان خود را به فارسی تغییر دهید همچنین برای تکمیل اطلاعات حساب کاربری از منوی کاربری گزینه My Account را انتخاب کرده و وارد بخش Profile شوید. اطلاعات فرم را به دقت و به صورت صحیح کامل کنید. 

User Profile
تکمیل اطلاعات حساب کاربری از الزامات شروع ایمیل مارکتینگ است. زیرا طبق قوانین جهانی ایمیل مارکتینگ، در همه ایمیل های ارسالی باید برچسبی از اطلاعات فرستنده وجود داشته باشد، در غیر این صورت ایمیل های شما اسپم شناخته می شوند. با تکمیل اطلاعات حساب کاربری، میلزیلا به صورت اتوماتیک این برچسب را به همه ایمیل های ارسالی شما اضافه خواهد کرد. 
Image

DOMAIN

Image
3

اتصال و تایید دامنه

دامنه سایت خود را برای جلوگیری از اسپم در پنل اضافه و تایید کنید.
برای شروع ایمیل مارکتینگ، نیاز است دامنه سایت خود را در پنل میلزیلا تایید کنید. تا قبل از تایید دامنه یقینا تمامی ایمیل های شما اسپم  خواهد شد!برای تایید دامنه نیاز است تا چند کد دستوری (رکورد) را در سرور خود وارد کنید. با وارد کردن این رکورد ها اجازه می دهید که میلزیلا ایمیل ها را با نام شما ارسال کند و در واقع پنل میلزیلا به دامنه شما متصل شود. 
دامنه خود را بدون www , http اضافه کنید. روبروی نام دامنه گزینه Verify را انتخاب کنید. اگر رکورد ها را به صورت صحیح وارد کرده باشید جلوی همه رکورد ها نشان تایید دیده می شوند. پس از تایید همه رکوردها، از مقابل نام دامنه گزینه Edit Default Sender را انتخاب و آدرس ایمیل اصلی ارسال کننده خود را تایپ کنید. این ایمیل را باید از قبل در سرور خود ساخته باشید.
چهار رکورد اصلی که نیاز به اضافه کردن در سرور هاستینگ خود دارید شامل
SPF / DKIM / Tracking / DMARC
برای وارد کردن رکورد ها، در سرور خود به قسمت DNS zone editor وارد شوید. هر رکورد دارای دو بخش اصلی Name و Value می باشد که در واقع نام رکورد و اطلاعات رکورد هستند. به ترتیب رکورد های ذکر شده را اضافه کنید:
1.SPF
معمولا رکورد SPF  در سرور ها به صورت پیشفرض وجود دارد و نیاز است که آن را ویرایش کنید. وجود این رکورد در سرور خود را بررسی کنید (این رکورد با عبارت v=spf1 شروع می شود) و به یکی از روش های زیر عمل کنید:

1. چنانچه این رکورد از قبل وجود نداشت یک رکورد از نوع TXT اضافه کنید و مقادیر زیر را در آن اضافه کنید:
آدرس سایت شما :Name
Example: example.com
yourdomain.com
Value
v=spf1 a mx include:_spf.elasticemail.com ~all

2. اگر این رکورد از قبل در سرور شما وجود داشت آن را ویرایش کنید و مقدار زیر را به آن اضافه کنید:
include:_spf.elasticemail.com
برای مثال اگر رکورد موجود "v=spf1 a mx include:_spf.google.com ~all" است، به شکل زیر تغییر خواهد کرد:
v=spf1 a mx include:_spf.google.com include:_spf.elasticemail.com ~all
2. DKIM
3. Tracking
4. DMARC
5. MX
Image

CHECK

4

بررسی اسپم ایمیل

دامنه و سرور خود را پیش از ارسال برای اسپم بودن بررسی کنید.
با استفاده از این ابزار وضعیت اسپم بودن دامنه سایت و سرور میزبانی خود را بررسی کنید.
Image

CONTACTS

Image
5

مدیریت لیست مشترکین ایمیل

مخاطبان ایمیلی خود را با یک کلیک اضافه، دسته بندی و مدیریت کنید.
می توانید چندین لیست ایمیل با نام های مختلف بسازید و کمپین های خود را دقیق تر مدیریت کنید. می توانید با ابزار سگمنت از لیست های ایمیل خود گروه های جدیدی با ویژگی های خاص بسازید مثلا یک گروه از خاطبین موجود در یک لیست ایمیل که قبلا ایمیل شما را باز کرده اند. به صورت پیش فرض یک سگمنت به نام All contacts در پنل میلزیلا وجود دارد که شامل همه لیست ایمیل های شما می شود. هر ایمیل وارد شده در پنل میلزیلا یک پروفایل دارد که می توانید مشخصات هر مخاطب مثل نام و نام خانودگی و .. به آن اضافه کنید و ایمیل های شخصی شده برای مخاطبین ارسال کنید.

برای اضافه کردن مخاطب جدید از طریق فایل اکسل میتوانید با کلیک روی لینک زیر فایل مشابه را در گوگل مشاهده کنید و با انتخاب گزینه های File > Download as > CSV یک کپی از فایل دانلود و سپس ویرایش کنید. پیشنهاد ما استفاده از ابزار گوکل بعلت استاندارد بالا میباشد.

لیست ایمیل های شما ارزشمند ترین ابزار ایمیل مارکتینگ شماست. با مطالعه همه آموزش های مرتبط، لیست ایمیل خود را به بهترین شکل مدیریت کنید:
Image

TEMPLATE

Image
6

ابزار طراحی خبرنامه ایمیلی

از قالب های آماده استفاده کنید و یا با ابزار مدرن ما یک خبرنامه بسازید.
برای ارسال ایمیل به لیست ایمیل هایی که وارد پنل کرده اید، نیاز به طراحی خبرنامه (قالب ایمیل) دارید. می توانید قالب های آماده موجود در پنل میلزیلا را ویرایش کنید و یا قالب ایمیل خود را با ابزار طراحی خبرنامه میلزیلا به راحتی بسازید. طراحی خبرنامه با ابزار میلزیلا بسیار ساده است! قالب نهایی کاملا واکنش گرا بوده و در همه دستگاه ها قابل نمایش است.
Image

REPUTATION

Image
7

رتبه و اعتبار ارسال ایمیل

بالا بردن سرعت و بهینه سازی عملکرد ارسال ایمیل ها
اعتبار ارسال شما در منوی اصلی از گزینه My Account و سپس بخش Reputation قابل مشاهده می باشد.
اعتبار ارسال ارتباط مستقیم با اسپم شدن یا به اینباکس رفتن ایمیل های شما دارد. به صورت پیشفرض اعتبار ارسال شما در پنل میلزیلا 3 ستاره (80درصد) می باشد. هرچه لیست ایمیل شما تمیز تر باشد و آمار باز شدن و کلیک شدن ایمیل ها بیشتر باشد، اعتبار شما افزایش میابد. افزایش اعتبار ارسال باعث افزایش سرعت و کیفیت ارسال ایمیل به اینباکس می شود.
در مقابل اگر لیست ایمیل شما تمیز نباشد و تعداد ایمیل های غیر فعال موجود در آن زیاد باشد، اعتبار ارسال شما کاهش میابد. کاهش اعتبار ارسال باعث کاهش سرعت ارسال و در نهایت اسپم شدن ایمیل های شما می شود.
اعتبار ارسال کمتر از 2 ستاره باعث اسپم شدن ایمیل ها و غیرفعال شدن حساب کاربری شما در میلزیلا می شود.
توجه داشته باشید که اعتبار ارسال مختص به پنل میلزیلا نیست و از استاندارد های ایمیل مارکتینگ است.این اعتبار توسط ربات های ایمیلی در همه اینترنت بررسی می شود. اسپم شدن ایمیل ها به دلیل کاهش اعتبار ارسال باعث می شود تا آدرس دامنه شما نزد ربات های ایمیلی اسپم شناخته شود و همه ایمیل های ارسالی از دامنه شما اسپم شوند.
Image

CAMPAIGN

Image
8

کمپین ارسال ایمیل انبوه

خبرنامه های خود را برای ارسال به لیست ایمیل ها برنامه ریزی کنید.
بعد از آپلود لیست ایمیل و طراحی خبرنامه برای شروع ارسال ایمیل به صفحه کمپین بروید. با کلیک روی گزینه Create Campain یک کمپین جدید ایجاد کنید.

1- قسمت اول (SEND TO) لیست ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2- قسمت دوم (SUBJECT / CONTENTبا استفاده از گزینه Template خبرنامه مورد نظر خود را که از قبل طراحی کرده اید انتخاب کنید.

3- قسمت سوم SETTING & TRACKING مربوط به تنظیمات ارسال کمپین است شامل نام، زمان ارسال، نحوه ارسال و دریافت گزارشات می باشد.

Image

ACTIVITY

Image
9

آمار و گزارشات ارسال ایمیل

گزارشات دقیق از ایمیل های ارسالی، باز شده، کلیک شده، نامعتبر و ...
مهمترین نکته در ایمیل مارکتینگ بررسی آمار و گزارش ارسال های قبلی و تلاش برای بهبود نتایج ارسال های بعد و بالا بردن کیفیت لیست ایمیل است.
آمار و گزارش کمپین های ایمیل ارسال شده توسط پنل میلزیلا در صفحه activity قابل مشاهده است. در این بخش می توانید گزارش کامل ایمیل های ارسال شده را مشاهده کنید: ایمیل های تحویل داده شده، ایمیل های باز شده، ایمیل های کلیک شده، ایمیل های نا معتبر، گزارش های اسپم و ...
به راحتی می توانید ایمیل ها را بر اساس وضعیت فیلتر کنید، در قالب یک فایل CSV دانلود کنید و از آن ها لیست ایمیل جدید بسازید. برای مثال میتوانید مشاهده کنید چه کسانی ایمیل شما را باز کرده اند و لیست آن ها را دانلود کنید. همچنین می توانید مشاهده کنید که کدام لینک ها چند بار کلیک شده اند و درصد کلیک هر لینک را بررسی کنید.
Image

FORMS

Image
10

ساخت فرم اشتراک و ایمیلی

فرم های آنلاین برای سایت خود بسازید و به پنل ایمیل متصل کنید.
بطور خلاصه، می توانید با ابزار فرم ساز میلزیلا یک فرم ثبت نام طراحی کنید و کد آن را در سایت خود قرار دهید. کاربرانی که این فرم را کامل می کنند به صورت اتوماتیک به لیست ایمیل شما در پنل میلزیلا اضافه می شوند.
میلزیلا امکاناتی زیادی برای شخصی سازی فرم در اختیار شما قرار داده است. مانند اضافه کردن انواع فیلد، طراحی و رنگبندی، انتخاب صفحاتی که کاربر بعد از عضویت به آن منتقل شود، انتخاب لیست مورد نظر برای اضافه شدن کاربران جدید و ...
 
عضویت کاربران برای دریافت خبرنامه شیوه صحیح انجام ایمیل مارکتینگ است. افرادی که به شما اجازه می دهند که برایشان ایمیل ارسال کنید. ارسال کمپین های ایمیل به این مخاطبان نرخ تعامل بالاتری خواهد داشت و در نتیجه باعث افزایش اعتبار ارسال شما خواهد شد.

CREDITS

Image
11

شارژ و خرید اعتبار ایمیل

برای ارسال های پنل ایمیل خود شارژ ارزان و آنلاین بخرید.
برای خرید شارژ ارسال ایمیل وارد صفحه خرید شارژ شده و تعداد مورد نظر را برای سفارش مشخص کنید.
هر بسته شارژ شامل 10.000 اعتبار ارسال است و تعرفه هر ارسال 7 تومان محاسبه شده.
اگر نیاز به شارژ بیشتر دارید می توانید چندین بسته سفارش دهید. برای مثال برای خرید 50.000 اعتبار ارسال باید 5 بسته شارژ سفارش دهید.
شارژ ارسال ایمیل محدودیت زمانی ندارد و برای همیشه در پنل شما قابل استفاده خواهد بود.
A Brand with ❤ ZAGROX.com