آشنایی و آموزش درباره راهنمای گام به گام استفاده صحیح از لیست ایمیل در ایمیل مارکتینگ

۱. تفکیک ایمیل ها

در پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا هر مخاطب یک وضعیت مشخص دارد. وضعیت Engaged به این معنی است که مخاطب در شش ماه گذشته حد اقل یک ایمیل دریافت شده از شما را باز کرده است. وضعیت Active به این معنی است که مخاطب فعال است و می توانید به او ایمیل ارسال کنید اما مخاطب در شش ماه گذشته ایمیلی از شما باز نکرده است. اولین قدم این است که مطمئن شوید دو سگمنت جداگانه از هر کدام از دو نوع مخاطبین داشته باشید. شاید به طور پیش فرض در پنل ایمیل خود دو سگمنت از لیست ایمیل های فقط Active و ایمیل های فقط Engaged داشته باشید. اگر ندارید طبق ویدئو پایین آن ها را بسیازید:

 

برای انتخاب وضعیت های Engaged از دستور زیر استفاده کنید:

QUERY: Status = ‘Engaged’

برای انتخاب وضعیت های Active از دستور زیر استفاده کنید:

QUERY: Status = ‘Active’

۲. ارسال به لیست ایمیل با وضعیت Engaged

کمپین بعدی را فقط به لیست ایمیل های Engaged ارسال کنید. به یاد داشته باشید همه قوانین ایمیل مارکتینگ در این کمپین صدق میکند. بنابراین مطمئن شوید لینک لغو اشتراک در قالب خبرنامه وجود دارد. آدرس فیزیکی و اطلاعات تماس به درستی درج شده باشد، موضوع و هدف ایمیل واضح باشد و در نهایت از طراحی زیبا و جذاب استفاده کنید.

۳. شروع تفکیک لیست ایمیل های Active

حالا باید لیست ایمیل های Active را به لیست های کوچکتر تقسیم کنید. سگمنتی که حاوی ایمیل های Avtive است را انتخاب کنید.رو Create کلیک کنید و Nth Selection Tool را انتخاب کنید. این ابزار لیست ایمیل ها را به طور مساوی به تعداد لیست های مشخص شده تقسیم میکند.در مثال ما ۹۰.۰۰۰ از ایمیل ها وضعیت Active دارند. و می توانیم ۹ لیست شامل ۱۰.۰۰۰ ایمیل بسازیم. ویدئو زیر چگونگی انجام این کار:

 

احتمالا در محله دوم، با ارسال کمپین به ایمیل های Engaged اعتبار ارسال شما (reputation) نزد سرویس رسان ها افزایش یافته است. اکنون زمان خوبی برای سنجیدن و جلب توجه مخاطبینی است که  ایمیل های شما را باز نکرده اند.و اضافه کردن آن ها به سگمنت ایمیل های Engaged با ارسال چند دوره کمپین به لیست های ایمیل کوچکتر. توجه داشته باشید در هر کمپین یک یا دو لیست قرار دهید. می توانید برای دریافت تعامل بیشتر، به هر یک از لیست های ایمیل کوچک سه یا چهار بار ایمیل بفرستید.

۴.خداحافظی با کسانی که ایمیل ها را باز نکردند!

حالا شما کاملا لیست ایمیل های Active را ارزیابی کرده اید و وقت آن رسیده که ایمیل هایی که هنوز وضعیت Active دارند (هیچ یک از ایمیل های شما را باز نکرده اند) را حذف کنید! ایمیل های Active فقط نرخ اعتبار (reputation) شما را کاهش می دهند. سگمت Engaged به صورت خودکار لیست ایمیل ها را به روزرسانی میکند و شما یک لیست ایمیل از همه مخاطبینی که حداقل یکی از ایمیل هایتان را باز کرده اند دارید.در پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا یک روش ساده برای انجام پروسه های بالا وجود دارد:

در واقع شما فقط نیاز دارید تا تصمیم بگیرید که بعد از ارسال چه تعداد ایمیل، مخاطب به صورت خودکار غیر فعال شود. و این تعداد به این بستگی دارد که محتوای خبرنامه شما چیست و مخاطب عضو چه نوع خبرنامه ای شده است. به یاد داشته باشید همیشه می توانید این ایمیل ها را دوباره فعال کرده و ارسال ایمیل به آن ها برای تعامل کاربران را امتحان کنید.

اگر فکر میکنید برای ارسال دوباره ایمیل به آن ها وسوسه نمی شوید، آن ها را برای همیشه از لیست ایمیل خود حذف کنید.

 

عناوین آموزشی: