آشنایی و آموزش درباره نحوه مدیریت لینک لغو اشتراک خبرنامه در ایمیل مارکتینگ

وجود لینک لغو اشتراک برای همه ایمیل های ارسالی اجباری است.

وقتی از پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا استفاده می کنید به راحتی می توانید لینک لغو اشتراک را به خبرنامه های خود اضافه کنید. ویدئو زیر چگونگی این کار را نشان می دهد:

مثال ساده

<a href=”{unsubscribe}”>Unsubscribe</a>

انتقال به صفحه مورد نظر بعد از لغو اشتراک خبرنامه

اگر می خواهید مشترکین، بعد از کلیک روی لغو اشتراک خبرنامه، به صفحه مورد نظر از سایت خودتان منتقل شود. همچنان باید این کار را از طریق میلزیلا انجام دهید. همه کاری که باید انجام دهید گذاشتن لینک صفحه مورد نظر در کد تگ لغو اشتراک است.

با این کار همزمان عملیات لغو اشتراک انجام شده و مشترکین به صفحه مورد نظر شما هدایت می شوند:

<a href=”{unsubscribe:http://redirect-to-your-own-unsubscribe}”>Unsubscribe</a>

مدیریت اشتراک

این ابزار به مشترکین امکان می دهند تا انتخاب کنند که مایل به عضویت در کدامیک از خبرنامه های شما هستند. به این صورت که نام لیست هایی که شما تعیین کرده اید برای آن ها به نمایش در می آید تا از میان آن ها خبرنامه مورد نظر خود را انتخاب کنند.پس نام لیست های خود را مناسب انتخاب کنید.

لغو اشتراک خبرنامه و دریافت ایمیل های Transactional

اگر این گزینه فعال باشد مشترکین این اختیار را دارند تا هنگام لغو اشتراک خود از دریافت خبرنامه تایید کنند که مایل به دریافت ایمیل های Transactional هستند.

پنل ایمیل میلزیلا به طور اتوماتیک از ارسال ایمیل به این مشترکین جلوگیری می کند. دیگر نیازی نیست نگران ارسال اشتباه ایمیل های بازاریابی به مشترکینی شوید که این اشتراک خود در خبرنامه شما را لغو کرده اند. اما همچنان این مشترکین در پنل ایمیل شما باقی خواهند ماند و ایمیل های Transactional را دریافت کنند.

لغو اشتراک بدون باز کردن ایمیل

با فعال کردن گزینه “Use list unsubscribe” و استفاده از هدر ایمیل، دریافت کنندگان این امکان را دارند تا بدون باز کردن ایمیل، دکمه لغو اشتراک را در اینباکس خود مشاهده کنند. این کار نارضایتی دریافت کنندگان ایمیل را کاهش می دهد و باعث می شود احتمال اسپم شدن شما توسط آن ها کاهش یابد.

اطلاع رسانی لغو اشتراک

با فعاسازی این گزینه، لغو اشتراک کاربران از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید

لینک عضویت خبرنامه

این لینک درواقع آدرس فرم اختصاصی عضویت خبرنامه شما است و کاربران می توانند از طریق آن در خبرنامه شما عضو شوند.برای کپی این لینک روی آیکن کپی کلیک کنید.

عناوین آموزشی: