آشنایی و آموزش درباره جلوگیری از عضویت ربات ها در فرم اشتراک خبرنامه در ایمیل مارکتینگ

ربات های مخرب در فرم های اینترنتی، گروه ها و همه جای اینترنت دائما در حال جستجو برای جمع آوری ایمیل ها هستند و متاسفانه همیشه بازاریابان ایمیلی را در کمپین های خود دچار مشکل می کنند.

همه بازاریابان ایمیلی برای رشد کسب و کار خود نیاز به افزایش تعداد مخاطبان خود دارند و بهترین راه برای این کار استفاده از فرم عضویت خبرنامه در وبسایت است.

اما مهمترین موضوع جلوگیری از ثبت نام ربات های مخرب با ایمیل ای جعلی است که بسیاری از آن ها مشکلات جدی برای بازاریابی ایمیلی ایجاد می کنند.

شما باید از فرم عضویت خبرنامه در برابر این ربات ها محافظت کنید. میلزیلا چندین راه به شما پیشنهاد می کند:

 

استفاده از CAPTCHA

قطعا تا به حال با CAPTCHA مواجه شده اید. سوالاتی مختلفی که هنگام تکمیل فرم های مختلف از شما پرسیده می شود. پاسخ به این سوالات برای انسان ساده است اما ربات ها قادر به تفسیر آن ها نیستند.

خوشبختانه امروزه استفاده از این ابزار ساده شده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. این سرویس رایگان توسط reCAPTCHA ارائه میشود.

 

ساخت فرم دوبار تایید (double opt)

راه دیگر استفاده از فرم های دوبار تایید است. در این فرم ها بعد از انکه کاربر فرم را تکمیل کرد یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی برای او فرستاده خواهد شد و کاربر زمانی تایید خواهد شد که روی این لینک کلیک کند. این خیلی غیر ممکن است که یک ربات این کار را انجام دهد و درواقع با این کار ایمیل های جعلی وارد لیست ایمیل شما نخواهد شد.

 

پرسیدن یک سوال در فرم خبرنامه

میلزیلا امکان ساخت بسیار آسان فرم عضویت خبرنامه را برای شما فراهم میکند. میتوانید به شیوه های مختلف می توانید فرم ها را به نوع دلخواهتان بسازید و سپس کد Html آن را در سایت خود قرار دهید و شروع به جمع آوری ایمیل کاربران کنید.

می توانید به فرم خود یک سوال ساده اضافه کنید که همه جواب آن را می دانند اما پاسخ به آن برای ربات دشوار است. مثلا:

<form>
<Email address: <input id=email><br
<A panda is black and <br
<input type=submit>
</form>

در این مثال شما میدانید هر فرم شامل پاسخی به جز “white” توسط یک ربات ارسال شده است. به این ترتیب می توانید آن ها را از لیست خبرنامه خود حذف کنید.

دقت کنید سوالی را انتخاب کنید که اطمینان دارید همه جواب آن را میدانند تا هیچ یک ازکاربران واقعی را از دست ندهید.

 

استفاده از Akismet

یکی دیگر از راه های آسان برای در امان ماندن از ربات ها، استفاده از ابزار Akismet است. این ابزار برای جدا سازی فرم های جعلی ارسال شده توسط ربات ها طراحی شده و با استفاده از یک API و نصب افزونه از سایت شما محافظت می کند.

 

اگر تا کنون برای محافظت از فرم های سایت خود اقدامی نکردید هر چه سریع تر یکی از روش های بالا را انتخاب کنید. ایمیل های جعلی به دلیل باز نکردن هیچ یک از ایمیل های دریافتی،  ایمیل مارکتینگ شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهند داد و از اعتبار کلی ارسال های شما می کاهند. همچنین باعث می شوند تا نتوانید مخاطبین واقعی که مایل به دریافت ایمیل از شما هستند را در لیست ایمیل خود تشخیص دهید و کارتان را بسیار دشوار میکنند. به علاوه سرور های دریافت کننده ایمیل فرستنده هایی را که ایمیل های زیادی در لیست ارسالشان شامل ایمیل های جعلی باشد را فیلتر کرده و به لیست اسپم انتقال می دهند.

عناوین آموزشی: