آشنایی و آموزش درباره نکاتی درباره جلوگیری از اسپم ایمیل در ایمیل مارکتینگ

۱ - لیست ایمیل

ایمیل های نامعتبر موجود در لیست ایمیل از مهمترین عواملی است که موجب اسپم شدن ایمیل های شما می شود. ایمیل های نامعتبر لیستی که از آن استفاده میکنید به هیچ وجه نباید بیش از ۵ درصد باشد در شرایط ایده آل این عدد باید زیر ۳ درصد باشد.

۲ - آدرس فرستنده

ارسال انبوه ایمیل از ادرس ایمیل هایی مانند info@yourdomain.com یا sales@yourdomain.com و… باعث اسپم شدن ایمیل ها می شوند. یک ایمیل با نام mailer@yourdomain.com یا newsletter@yourdomain.com بسازید و از آن برای ارسال های خود استفاده کنید.

۳ - ارتباط لینک ها و آدرس فرستنده

باید به این نکته توجه داشته باشید که  لینک های موجود در ایمیل شما باید مطعلق به آدرس فرستنده باشند. مثلا اگر ایمیل شما از آدرس mailer@mailzila.com ارسال می شود، لینک های درون ایمیل باید مربوط به سایت mailzila.com باشد.

۴ - استفاده از یک لینک

استفاده از چند لینک مختلف احتمال اسپم شدن ایمیل را افزایش میدهد. در حالت استاندارد ایمیل شما باید حاوی یک لینک اصلی باشد که لینک صفحه فرود شما است. (لینک شبکه های اجتماعی مورد بحث نیست و میتوانید لینک همه شبکه های اجتماعی خود را در ایمیل درج کنید)

۵ - تصاویر

هرگز در ایمیل خود بیش از اندازه از تصاویر استفاده نکنید. وجود تعداد بالای عکس در ایمیل و یا حجم زیاد عکس از دلایل اسپم شدن است. برای جلوگیری از بالا رفتن حجم ایمیل از تصاور با عرض ۶۰۰ پیکسل استفاده کنید (تصاویر بزرگتر تفاوتی در نوع نمایش در ایمیل ندارند) به این نکته توجه داشته باشید که حجم ایمیل شما باید زیر ۱ مگابایت باشد.

۶ - لینک لغو اشتراک

وجود لینک لغو اشتراک در ایمیل های ارسالی جزو الزامات کمپین های ایمیلی است. لینک لغو اشتراک در انتهای ایمیل (فوتر) درج می شود و دریافت کنندگان ایمیل با کلیک روی آن از دریافت ایمیل از شما انصراف می دهند. عدم وجود لینک لغو اشتراک از دلایل اسپم شدن ایمیل است.

(اگر از پنل میلزیلا استفاده میکنید، با اضافه کردن  unsubscribe footer به انتهای ایمیل، لینک لفو اشتراک به قالب شما اضافه خواهد شد.)

۷ - آدرس پستی

یکی دیگر از مواردی که برای جلوگیری از اسپم ایمیل باید به آن توجه کنید درج آدرس پستی است. طبق استاندارد های ایمیل مارکتینگ آدرس پستی فرستنده باید در ایمیل های ارسال شده درج شده باشد. پس حتما آدرس پستی کسب و کار خود را در انتهای ایمیل های ارسالی درج کنید. 

(اگر از پنل میلزیلا استفاده میکنید، با اضافه کردن unsubscribe footer به انتهای ایمیل، آدرسی که در حساب کاربری خود وارد کرده اید به صورت خودکار در ایمیل درج خواهد شد)

عناوین آموزشی: