آشنایی و آموزش درباره نکاتی برای افزایش نرخ کلیک در کمپین های ایمیلی در ایمیل مارکتینگ

نرخ کلیک یا CTR به معنی درصد افرادی که روی لینک درون ایمیل کلیک میکنند و هدف نهایی کمپین های ایمیلی هم چیزی جز کلیک کاربران روی لینک موجود در ایمیل نیست. در ادامه عواملی که بر روی افزایش نرخ کلیک ایمیل ها بیشترین تاثیر را دارد بررسی خواهیم کرد.

کوتاه و خلاصه بودن ایمیل

شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن پیامتان را به خواننده ایمیل برسانید. زیرا کاربران وقت زیادی برای خواندن ایمیل نمیگذارند و زود خسته می شوند! افراد معمولا به ایمیل شما یک نگاه کلی می اندازند و تیتر های اصلی را میخوانند تا متوجه موضوع ایمیل شوند بعد از آن اگر با توجه به مطالب نوشته شده به موضوع ایمیل علاقه مند شوند روی لینک مربوط به آن کلیک میکنند. در نتیجه هرچه ایمیل کوتاه تر باشد امکان کلیک شدن روی لینک آن بیشتر می شود.

مشخص بودن لینک ها

طراحی ایمیل شما باید به گونه ای باشد که خواننده ایمیل در نگاه اول متوجه لینک اصلی ایمیل شود و بداند که برای مطالعه بیشتر یا مشاهده خدمات شما باید روی آن کلیک کند. سعی کنید از یک دکمه ساده و نسبتا بزرگ استفاده کنید که کاملا مشخص باشد.

استفاده از یک لینک

استفاده از چند لینک در یک ایمیل اشتباه است. اولا اینکه وجود لینک های زیاد در ایمیل احتمال اسپم شدن را افزایش میدهد. ثانیا تحقیقات نشان میدهد وقتی خوانندگان با یک ایمیل که بیش از یک لینک در آن وجود دارد روبرو میشوند کمتر کلیک میکنند. در حالت استاندارد شما باید فقط یک لینک در ایمیل درج کنید که کاربر را به صفحه فرود منتقل کند.

لینک کردن تصاویر

یکی از راه های افزایش نرخ کلیک در ایمیل لینک کردن تصاویر به صفحه فرود است. در حالت ایده آل شما باید به همه تصاویر موجود در ایمیل لینک اضافه کنید. این کار ساده به نظر میرسد ولی طبق تحقیقات تاثیر زیادی روی افزایش نرخ کلیک ایمیل های ارسالی شما خواهد گذاشت.

طراحی واکنشگرا

با توجه به اینکه درصد زیادی از افراد ایمیل هایشان را روی تلفن همراه مشاهده میکنند، باید طراحی ایمیل های شما کاملا واکنشگرا باشد تا هیچ کدام از مشترکین را از دست ندهید. اگر از ابزار طراحی میلزیلا استفاده میکنید، این ابزار به صورت خودکار ایمیل های شما را واکنشگرا طراحی میکند و هم چنین میتوانید پیش نمایش ایمیل خود را روی تلفن همراه مشاهده کنید.

شخصی سازی ایمیل

شخصی سازی ایمیل برای مشترکین از جمله کار هایی است که باعث می شود خواننده به ایمیل شما توجه بیشتری کند و در نتیجه باعث افرایش نرخ کلیک میشود. شما میتوانید نام مشترکین خود را در فرم ثبت نام دریافت کرده  و در ایمیل های ارسالی به آن ها درج کنید. 

جدیدترین آموزش ها
برچسب های ایمیل مارکتینگ:
آموزش ایمیل مارکتینگ (37) آموزش بازاریابی ایمیلی (17) آموزش تنظیمات ایمیل مارکتینگ (15) آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ (20) آموزش طراحی ایمیل (1) اتصال سایت به پنل ارسال ایمیل (1) اتصال فرم به خبرنامه (2) ارسال ایمیل اتوماتیک (1) ارسال ایمیل اتوماتیک از سایت (1) ارسال ایمیل انبوه به اینباکس (5) ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی (2) ارسال خبرنامه (2) ارسال خبرنامه اتوماتیک (3) ارسال کمپین ایمیل (2) ایمیل اتوماتیک به کاربران جدید (2) ایمیل مارکتینگ (5) ایمیل مارکتینگ اتوماتیک (11) تبلیغات انبوه ایمیلی (1) تنظیمات ارسال ایمیل انبوه (4) جلوگیری از اسپم (1) جلوگیری از اسپم ایمیل (13) خبرنامه هوشمند (5) سگمنت ایمیل (1) سیستم خبرنامه هوشمند (4) شناسایی ایمیل جعلی از معتبر (1) طراحی خبرنامه (2) عضویت خبرنامه (4) فرم اشتراک خبرنامه (1) فرم ساز آنلاین (1) قالب ایمیل (1) لیست ایمیل (12) مدیریت لیست ایمیل (16) پنل ارسال ایمیل اس ام تی پی (2) پنل ارسال ایمیل انبوه (3) پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی (4) پنل ایمیل مارکتینگ (3) کمپین ایمیل (2) کمپین ایمیل مارکتینگ (3)
Share on linkedin
لینکداین
Share on whatsapp
واتزآپ
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت