آشنایی و آموزش درباره تله های اسپم چیست و چگونه به آن گرفتار نشویم!؟ در ایمیل مارکتینگ

درباره تله های اسپم در ایمیل مارکتینگ بیشتر بدانید و مطمئن شوید که تله های اسپم در لیست ایمیل شما وجود ندارد.اگر به تله اسپم گرفتار شدید چه کاری باید انجام دهید؟

اگر بازده ایمیل مارکتینگ شما به تازگی کاهش یافته ممکن است شما به تله اسپم گرفتار شده باشید.

تله اسپم چیست و چگونه کار می کند؟

وظیفه سرویس رسان های ایمیل مانند یاهو و جیمیل جلوگیری از رسیدن ایمیل هایی به اینباکس است که کاربر مایل به دریافت آنها نیست. آن ها این کار را به روش های مختلفی انجام میدهند که تله های اسپم یکی از این روش هاست.تله های اسپم به دو روش بکار گرفته می شوند:

روش اول:

سرویس رسان های ایمیل شروع به ساخت ایمیل های جعلی می کنند مثل john@mydomain.com میکنند. این ایمیل ها برا کسی فرستاده نمی شود و از آن ها برای عضیت در سایتی استفاده نمی شود.

آن ها این آدرس های ایمیل را به صورت تصادفی در وبسایت ها، گروه های اینترنتی، فرم های آنلاین و همه جای اینترنت قرار می دهند.

این آدرس های ایمیل اکنون یک تله اسپم هستند و منتظر کاربری برای دیدن و جمع آوری آن ها!

کسانی که توسط ربات ها، ایمیل های اینترنت را استخراج می کنند و سپس به آن ها ایمیل ارسال میکنند به تله اسپم گرفتار می شوند! آدرس ایمیل این افراد در سرویس رسان های ایمیلی وارد لیست اسپم می شود.

روش دوم:

سرویس رسان های ایمیل از ایمیل های غیر فعال استفاده می کنند. ایمیل هایی که ماه ها است مالک ایمیل وارد آن نشده را به عنوان تله اسپم استفاده می کنند.

آن ها منتظر می مانند تا ایمیل جدید برای این آدرس ها ارسال شود. مالک این ایمیل ها ماه ها است که هیچ پیام دریافتی ای را باز نکرده اند و سرویس رسان های ایمیل به خوبی می توانند تشخیص دهند که فرستنده ایمیل به این آدرس ها از لیست ایمیل تمیزی استفاده نمی کنند.

تله های اسپم یک روش تشخیص بسیار روشن است از اینکه فرستنده ایمیل از لیست ایمیل خوبی استفاده نمی کند و ایمیل مارکتینگ را به شیوه صحیح انجام نمی دهد.

چگونه بفهمیم تله های اسپم در لیست ایمیل ما وجود دارد؟چگونه گرفتار تله های اسپم نشویم؟

اگر مطمئن هستید که تله های اسپم در لیست ایمیل شما وجود ندارند درواقع کاملا در اشتباه هستید! تله های اسپم به دلایل مختلفی ممکن است در لیست ایمیل شما وجود داشته باشند.

  • لیست های ایمیل خریداری شده. این کار توسط سرویس رسان های ایمیل توصیه نمی شود و همیشه ارسال ایمیل های شما را دچار مشکل می کند.
  • لیست ایمیل استخراج شده از سایت ها، گروه های اینترنتی و …
  • ایمیل های قدیمی که غیر فعال اند ( هر ایمیلی که ۶ ماه یا بیشتر به آن ایمیلی ارسال نکرده اید )
  • اگر کاری برای تمیز نگه داشتن لیست ایمیل خود انجام نداده اید و مدیریت خوبی روی آن ها نداشته اید

اگر قبلا به تله اسپم گرفتار شده ام باید چه کار کنم؟کمک!

درواقع این کار ما نیست! وقتی شما به یک تله اسپم ایمیل ارسال می کنید، اعتبار آدرس شما نزد ربات های ایمیلی کل اینترنت کاهش می یابد. در این حالت خارج شدن از پوشه اسپم کار راحتی نیست! با توجه به اینکه اکثر تله های اسپم ایمیل های دریافتی را باز نمی کنند بهتر است یک سگمنت از کل لیست ایمیل های ۱۲ ماه گذشته که ایمیل های شما را باز نکرده اند بسازید.

می توانید یک ایمیل تایید عضویت در خبرنامه برای همه آن ها بفرستید. تا آن ها تایید کنند که مایل به دریافت ایمیل از سمت شما هستند. همه ایمیل هایی که پیام شما را تایید نکنند باید از لیست ایمیل اصلی حذف شوند.

بهترین کار جلوگیری از ورود تله های اسپم به لیست ایمیل است. می توانید با مطالعه راهنمای مدیریت لیست این کار را انجام دهید. واکنش کاربران خود را دنبال کنید و همیشه لیست ایمیل خود را به روز نگه دارید.

عناوین آموزشی: