آشنایی و آموزش درباره نکاتی درباره طراحی ایمیل در ایمیل مارکتینگ

نکات طراحی ایمیل

هدر (Preheader)

هدر اولین قسمت ایمیل است و اهمیت آن به این دلیل است که متن پیش نمایش ایمیل در آن نوشته می شود. متن پیش نمایش متنی است که گیرندگان ایمیل قبل از باز کردن ایمیل آن را می بینند. حتما توجه داشته باشید که هدر ایمیل شما به درستی در قسمت اول ایمیل درج شود. اگر از پنل میلزیلا استفاده میکنید این بخش به صورت پیشفرض در قالب ایمیل شما درج شده است. کافیست متن مورد نظر خود را در آن جایگذاری کنید.

لوگو

درج لوگو در ایمیل علاوه بر نمایش برند شما باعث ایجاد حس اعتماد در خوانندگان ایمیل می شود. حتما لوگوی کسب و کار خود را در بالای ایمیل درج کنید به صورتی که لوگوی شما اولین تصویری باشد که گیرنده ایمیل آن را مشاهده می کند.

متن

از قرار دادن متن ها و توضیحات اصلی ایمیل به صورت عکس خودداری کنید. این موضوع دلایل مختلفی دارد. اول اینکه اگر به هر دلیلی عکس های ایمیل در دستگاه گیرندگان نمایش داده نشد (که خیلی از مواقع ممکن است این اتفاق بیفتد) مشترکین شما متن اصلی و توضیحات کلیدی ایمیل شما را مشاهده نمیکنند. ثانیا طبق استاندارد های طراحی ایمیل، ایمیل ارسالی شما باید حاوی متن و عکس به تناسب هم باشد و استفاده بیش از حد از تصویر احتمال اسپم شدن دارد. در نتیجه همیشه در ایمیل های ارسالی سعی کنید توضیحات اصلی خود را به صورت متن بنویسید.

تصویر

زمانی که یک ایمیل توسط کاربری باز می شود،‌ فرصت کمی برای جلب توجه دارد. به همین دلیل است که باید سعی کنید با استفاده از تصاویر مرتبط، مفهوم و حس مورد نظر را در کمترین زمان به خواننده منتقل کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از تصاویر و بالا رفتن حجم ایمیل احتمال اسپم شدن را افزایش می دهد. عرض تصاویر شما باید نهایتا ۶۰۰ پیکسل باشد ( سایز بزرگتر تفاوتی در نوع نمایش نخواهد د اشت) و حجم کل تصاویر شما زیر ۱ مگابایت باشد.

طراحی واکنشگرا

در سال های اخیر افراد زیادی از تلفن های هوشمند استفاده میکنند و درصد زیادی از افراد ایمیل های خود را روی تلفن همراه خود مشاهده میکنند. به همین دلیل ایمیل شما باید کاملا واکنشگرا طراحی شود تا کاربران بتوانند از دستگاه های مختلف ایمیل شما را مشاهده کنند. اگر ایمیل شما برای نمایش در موبایل بهنیه سازی نشود درصد زیادی از مشترکین خود را از دست خواهید داد. 

اطلاعات تماس

تمامی اطلاعات تماس خود را در انتهای ایمیل قرار دهید. مانند شماره تماس، آدرس وبسایت، لینک شبکه های اجتماعی و… با این کار به گیرندگان مختلف این امکان را خواهید داد که از کانال مورد نظر خود شما را دنبال کنند و با کسب و کار تان بیشتر آشنا شوند.

فوتر (unsubscibe footer)

فوتر آخرین قسمت ایمیل است و درواقع محل قرار گیری لینک لفو اشتراک است. لینک لغو اشتراک گزینه ای است که گیرندگان  ایمیل با کلیک روی آن اعلام میکنند که دیگر مایل به دریافت ایمیل از شما نیستند. وجود این لینک در ایمیل های ارسالی ضروری است و عدم درج آن باعث اسپم شدن ایمیل های شما خواهد شد. 

همچنین طبق استاندارد های ایمیل مارکتینگ، باید آدرس فیزیکی (آدرس شرکت، مجموعه، فروشگاه و…) فرستنده ایمیل در فوتر درج شود.

* اگر از پنل میلزیلا استفاده میکنید، کافیست ابزار “Unsuscribe footer” را به انتهای ایمیل خود اضافه کنید تا  لینک لغو اشتراک و آدرس فیزیکی شما به صورت خودکار به ایمیل اضافه شود.

عناوین آموزشی: