آشنایی و آموزش درباره ایمیل های تحت سایت یا شرکتی چیست؟ در ایمیل مارکتینگ

آیا می دانید ایمیل های تحت سایت یا ایمیل های شرکتی در ایمیل مارکتینگ چه نقشی دارند و چرا ارسال کمپین های تبلیغاتی به آن ها، ارسال ها و تحویل همه ایمیل های شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

ایمیل های شرکتی و تحت وبسایت معمولا برای ارتباطات گروهی و تیمی هستند و با اسامی مختلفی استفاده میشوند:

accounting@ admin@ booking@ contact@ editor@ everyone@ feedback@ finance@ ftp@ helpdesk@ hostmaster@ info@ information@ jobs@ mail@ marketing@ news@ no-reply@ noc@ office@ privacy@ remove@ request@ resumes@ root@ sales@ security@

این ایمیل ها به یک شخص تعلق ندارند، وقتی افراد پیام خود را به این ایمیل ها میفرستند، پیام برای همه افراد گروه ایمیل می شود. برای مثال اگر شما ایمیلی به آدرس sales@examople.com بفرسید، همه اعضای تیم فروش یک کپی از ایمیل شما را دریافت می کنند.

این نوع ایمیل ها برای ارتباطات یک فرد با یک شرکت بسیار مناسب است. مثلا وقتی سوالی درباره یک محصول دارید یا در رابطه با یک مشکل نیاز به کمک دارید، با ارسال یک پیام به ایمیل شرکتی چند نفر از یک شرکت ایمیل شما را بررسی کرده و شما را راهنمایی خواهند کرد.

حالا چرا این نوع ایمیل ها نباید در کمپین های ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار بگیرند؟ایمیل شما به چندین نفر ارسال خواهد شد، بنابراین راهی برای اطمینان حاصل کردن از اینکه همه این افراد به شما اجازه ارسال ایمیل داده باشند وجود ندارد. و ارسال ایمیل های بازاریابی و یا خبرنامه ممکن است باعث ناراحتی این افراد شود. این موضوع باعث افزایش اسپم شدن ایمیل های شما و کاهش کلی نرخ تحویل ایمیل به اینباکس در کل کمپین ایمیلی می شود.

وقتی یک لیست ایمیل حاوی تعداد زیادی از ایمیل های شرکتی است ب این معنی است که به احتمال زیاد این ایمیل ها از منابع مختلف جمع آوری شده اند. زیرا به تور معمول عضویت این تعداد از ایمیل ها از طریق فرم عضویت در خبرنامه، تقریبا غیر ممکن است و طبق قوانین جهانی ایمیل مارکتینگ شما فقط اجازه دارید به کاربرانی که به شما اجازه داده اند، ایمیل ارسال کنید

ربات های سرویس رسان های ایمیلی مانند جیمیل، یاهو یا هات میل، همه ایمیل های ارسالی شما را بررسی میکنند! اگر آن ها تعداد زیادی از ایمیل های شرکتی را در آدرس دریافت کنندگان شما ببینند، به احتمال زیاد همه ایمیل های شما را هرزنامه تشخیص داده و آن ها را به پوشه اسپم میفرستند!

به همین دلیل وقتی یک لیست ایمیل را وارد پنل ایمیل میلزیلا میکنید، میلزیلا به صورت خودکار همه ایمیل های شرکتی را به وضعیت غیر فعال تغییر میدهد و کمپین ایمیلی را به ایمیل های شرکتی ارسال نمی کند. با این حال اگر مطمئن هستید که ایمیل های شرکتی شما معتبر هستند و یک مالک واقعی دارند، می توانید از صفحه لیست ایمیل، وضعیت این ایمیل ها را به فعال تغییر دهید و ارسال ایمیل به آن ها را انجام دهید.

اگر در لیست ایمیل خود ایمیل های شرکتی دارید، توصیه ما این است که این ایمیل ها را حذف کنید و به دنبال ایمیل های شخصی باشید. همه افرادی که در شرکت ها کار میکنند یک ایمیل شخصی هم دارند و ایمیل های شخصی برای انجام یک ایمیل مارکتینگ استاندارد و مداوم بسیار مناسب هستند.

عناوین آموزشی: