آشنایی و آموزش درباره چگونه لیست ایمیل خود را بسازیم؟ در ایمیل مارکتینگ

برای اجرای اصولی ایمیل مارکتینگ و کسب نتیجه قابل قبول در آن، داشتن لیستی از مشترکین اولین قدم است. در حین انجام ایمیل مارکتینگ شما می بایست همیشه در حال جمع آوری لیست مشترکین باشید. زیرا آمار نشان میدهد که در هر سال تقریبا ۲۲ درصد از تعداد مشترکین لیست ها کم میشود و این موضوع دلایل مختلفی دارد. مانند تغییر یافتن آدرس ایمیل افراد، لغو اشتراک آنها از عضویت در خبرنامه یا وارد نشدن به صندوق ایمیل به مدت طولانی. از این رو اقدام به جمع آوری آدرس ایمیل مشترکین از شیوه های مختلف امری ضروریست تا میزان ریزش و کم شدن تعداد مشترکین شما از تعداد مشترکین جدید بیشتر نباشد.

استفاده از فرم عضویت در صفحات سایت

حتما تا کنون مشاهده کرده اید که با ورود به یک سایت برای دریافت اخبار و یا  تخفیفات جدید،  آدرس ایمیل از شما درخواست می شود. این رایج ترین روش جمع آوری لیست ایمیل است که توسط یک فرم آنلاین انجام می شود. شما می توانید این فرم ها را در قسمت ها و صفحات مختلف سایت خود قرار دهید و شروع به جمع آوری ایمیل کنید.

* اگر از پنل ایمیل میلزیلا استفاده میکنید به راحتی میتوانید با استفاده از ابزار فرم ساز، فرم عضویت خود را بسازید و در سایت قرار دهید.

استفاده از پاپ آپ در صفحات سایت

به طور کل همیشه استفاده از پاپ آپ ها برای کاربران خوشایند نیست و توصیه نمیشود. اما تصور کنید یک کاربر در یکی از صفحات سایت شما ۱ دقیقه در حال مطالعه کردن است. این کاربر حتما به محتوای صفحه شما علاقه مند شده است. در چنین مواردی میتوانیم پاپ هایی برنامه ریزی کنیم که زمانی که کاربر ۱ دقیقه در صفحه مورد نظر ماند و خارج نشد نمایش داده شود. در این پاپ آپ میتوانیم با دریافت ایمیل کاربر، اطلاعات این صفحه را به صورت PDF برای او ارسال کنیم.

تشویق به عضویت با استفاده از هدیه

در نظر گرفتن هدیه برای عضویت در خبرنامه بهترین راهکار است. با استفاده از پیشنهاد های ویژه مثل دریافت کد تخفیف کاربران را تشویق کنید تا در خبرنانه شما عضو شوند. در این روش  بعد از دریافت ایمیل کاربران، ایمیل حاوی کد تخفیف برای آن ها ارسال می شود.

دریافت اطلاعات در ازای دانلود رایگان

در این روش درواقع با پیشنهاد دادن یک فایل یا محتوا به کاربران از آن ها اطلاعات میگیرید. این کار در بسیاری از سایت ها با استفاده از کتاب های الکترونیکی انجام میشود. کاربران برای دریافت لینک دانلود می بایست ایمیل خود را وارد کنند. بعد از وارد کردن ایمیل، لینک دانلود برای آن ها ارسال می شود. 

عناوین آموزشی: