آشنایی و آموزش درباره نحوه حذف مخاطبین خاص از یک کمپین ایمیلی در ایمیل مارکتینگ

در این آموزش چگونگی ساخت یک “بلک لیست” برای اطمینان از ارسال نشدن ایمیل به مخاطبینی خاص در اجرای یک کمپین در پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا را خواهید آموخت.

پنل ایمیل مارکتینگ میلزیلا به صورت خودکار از ارسال ایمیل به مخاطبینی که وضعیت stale , Unsubscribed , Inactive و … دارند، جلوگیری می کند. همچنین اگر  لیستی از مخاطبین خود دارید که به هر دلیلی قصد ندارید در کمپین ایمیلی خود به این افراد ایمیل ارسال شود، می توانید بدون اینکه وضعیت آن ها را تغییر دهید یا آن ها را از لیست ایمیل خود پاک کنید، با ابزار سگمنت این کار را انجام دهید.

۱. دو لیست ایمیل مختلف بسازید، لیست اول لیست ایمیل عمومی و لیست دوم ایمیل هایی که قصد دارید ایمیل به آن ها ارسال نشود. (در آموزش اسم لیست ها را YorSendList و YourDONOTSendList میگذاریم)

۲. به صفحه لیست ایمیل (contact) بروید و با کلیک روی گزینه مدیریت مشترکین (Manage Contact) یک سگمنت جدید بسازید.

۳. برای مثال اسم سگمنت را FinalList انتخاب می کنیم سپس با استفاده از دکمه + توضیحات (Rule) زیر  را برای سگمنت تعریف می کنیم:

listname = 'YourSendList' AND listname != 'YourDONOTSendList'
۴. بعد از کلیک روی گزینه “Set Rule” تعداد نهایی ایمیل ها نمایش داده می شود. ۵. عملیات را ذخیره کنید. حالا سگمنت “FinalList” ساخته شده است و می توانید کمپین ایمیل مارکتینگ خود را به این سگمنت بفرستید. زمانی که لیست اصلی ایمیل های خود را تغییر دهید (مثل YourDONOTSendList) سگمنت ساخته شده به صورت خودکار به روز رسانی می شود. همچنین می توانید از چند لیست ایمیل  و Rule های مختلف استفاده کنید. این آموزش مثالی ساده جهت آشنایی شما با مدیریت لیست ایمیل در موارد خاص بود.
عناوین آموزشی: