آشنایی و آموزش درباره اتصال افرونه های وردپرس در ایمیل مارکتینگ

از مهمترین بخش های یک کسب و کار آنلاین موفق، استفاده از ابزار های مناسب است. قبلا درباره ابزار هایی برای اتوماتیک سازی ایمیل مارکتینگ مانند استفاده از فرم ها توضیح داده ایم. در این آموزش به معرفی دو افزونه می پردازیم که پنل ایمیل میلزیلا را به سایت وردپرسی شما متصل میکند. این ابزار ها تا حد زیادی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما میکند.

پلاگین یا افزونه چیست؟

به طور خلاصه پلاگین یا افزونه ها ابزاری هستند که پس از نصب روی سایت وردپرسی شما قابلیت هایی را به سایت شما اضافه میکنند. با نصب افزونه های میلزیلا روی سایت وردپرسی خود از امکانات ویژه ایمیل مارکتینگ بهرمند شوید.

دریافت API key

برای استفاده از پلاگین های میلزیلا لازم است تا در ابتدا API key منحصر به فرد خود را از پنل میلزیلا دریافت کنید. برای این کار وارد پنل شوید و با کلیک روی پروفایل کاربری وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید.

پس از کلیک روی Create API key باید یک نام برای کلید API وارد کنید و سپس گزینه Plugin برای انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه Create یک پنجره نمایش داده خواهد شد که API key شما در آن نوشته شده است.

ساخت API

افزونه ارسال ایمیل میلزیلا

هنگام استفاده از وردپرس، به دلیل محدودیت های موجود، همیشه ارسال ایمیل یک دغدغه بوده. وقتی از وردپرس ایمیل ارسال میکنید مشکلاتی مانند محدودیت تعداد ارسال یا عدم وجود گزارش از نتایج ایمیل های ارسالی مشکلاتی است که مانع پیاده سازی یک ایمیل مارکتینگ موفق است. اما با استفاده از افزونه ایمیل ارسال ایمیل میلزیلا این مشکلات دیگر وجود نخواهد داشت.

نصب افزونه ارسال ایمیل روی وردپرس

۱- وارد داشبورد سایت وردپرسی و سپس قسمت پلاگین ها شوید.

۲- روی گزینه Add new کلیک کنید، عبارت “Elastic Email Sender” را جستجو کنید و این افزونه را نصب کنید.

۳- بعد از فعالسازی افزونه وارد  تنظیمات آن شوید و API key خود را در آن وارد کنید.

افزونه فرم اشتراک خبرنامه

افراد همه روزه در اینترنت صفحات و سایت های زیادی را مشاهده می کنند اما همه آن ها را به خاطر نمیسپارند. فرم های اشتراک ابزاری هستند که بازدیدکنندگان با وارد کردن ایمیل خود در آن عضو خبرنامه شما می شوند. با عضویت افراد در خبرنامه سایت خود به مجموعه مخاطبینی دست می بابید که میتوانید اخبار، اطلاعیه و پیشنهاد های خود را از طریق ایمیل برای آن ها ارسال کنید.

نصب افزونه فرم اشتراک خبرنامه

۱- وارد داشبورد سایت وردپرسی و سپس قسمت پلاگین ها شوید.

۲- روی گزینه Add new کلیک کنید، عبارت “Elastic Email Subscribe Form” را جستجو کنید و این افزونه را نصب کنید.

۳. افزونه را فعال کنید.

۴- در تنیمات افزونه API key خود را وارد و ذخیره کنید.

۵- اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید گزینه “Elastic Email” به سایدبار داشبود شما اضافه شده است.

پس از نصب افزونه یک ویجت به نام subscribe form by elastic email به ویجت های شما اضافه خواهد شد که در آن به راحتی میتوانید تغییراتی را اعمال کنید.

افزونه ایمیل

امکان کاربردی بعدی مدیریت لیست های ایمیل است. با ورود به افزونه فرم اشتراک میلزیلا میتوانید لیست های خود را مشاهده کنید و یا لیست های جدید بسازید تا مشترکین عضو آن ها شوند.

همچنین میتوانید برای جلوگیری از عضویت ربات ها وارد قسمت Security افزونه شده و reCaptcha را فعال کنید. لازم است اشاره کنیم که باید از reCaptcha v2 گوگل استفاده کنید و سایر فرمت ها روی این افزونه کار نخواهد کرد.

امنیت فرم
عناوین آموزشی: