آشنایی و آموزش درباره چگونه نرخ تعامل لیست ایمیل خود را افزایش دهید در ایمیل مارکتینگ

برای یادگیری افزایش نرخ تعامل (engagement) کمپین های ایمیل مارکتینگ، مطالب این صفحه را دنبال کنید.

یک تصور غلط در بین بازاریابان ایمیلی این است که تعداد ایمیل ارسالی مهمترین بخش ایمیل مارکتینگ است.

بازاریابان ایمیلی به این فکر میکند که ایمیل بیشتری بفرستند تا افراد بیشتری ایمیل ها را ببینند. این زمانی درست است که همه لیست ایمیل شما فعال باشند و با ایمیل شما تعامل داشته باشند. اما واقعیت این است که اکثر افراد لیست ایمیل شما با پیام های دریافتی تعاملی ندارند و بازاریابی ایمیلی با این استراتژی با مشکل مواجه خواهد شد.

بررسی تعامل مخاطبین توسط سرویس رسان ها

وقتی سرویس رسان ها یکی از ایمیل های شما را به اینباکس مخاطب می فرستند، و دریافت کننده ایمیل شما را باز نمی کند یا آن را اسپم می کند، آن ها به تدریج شروع به فرستادن ایمیل های شما به پوشه اسپم دیگر مخاطبینتان می کنند.

رمز موفقیت این است که کمپین های ایمیل با حجم بسیار بالا ارسال نکنید. شما باید یک لیست ایمیل بسیازید که نرخ تعامل مخاطبین آن بسیار بالا است. حتی اگر منجر به این شود که تعداد لیست ایمیل شما ۷۵% کاهش یابد!

وقتی شما یک کمپین ایمیلی را برای ۱۰۰.۰۰۰ نفر ارسال می کنید و فقط ۱۰% از آن ها ایمیل شما را باز می کنند در واقع ۹۰% لیست شما هیچ تعملی نداشته اند. وقتی برای بار سوم یا چهارم به این لیست ایمیل ارسال کنید، مجددا حداقل ۹۰% مخاطبین ایمیل شما را باز نخواهند کرد و از نظر سرویس رسان های ایمیل، این یک مدیریت ایمیل مارکتینگ نامناسب محسوب می شود. در نتیجه قطعا همه ایمیل های شما به پوشه اسپم فرستاده خواهد شد.

راه حل چیست؟

فقط یک راه حل وجود دارد! روی ۱۰% از لیست ایمیل که با شما تعامل داشتند تمرکز کنید. اگر یک کمپین ایمیلی به این افراد ارسال کنید نرخ تعامل شما افزایش میابد.در حالی تعداد ایمیل های ارسال شده کمتر است، اما نرخ تعامل بسیار بالاتر خواهد بود. این باعث می شود تا اعتبار (Reputation) شما نزد سرویس رسان های ایمیلی افزایش یابد و ارسال به اینباکس بیشتر و بیشتر شود.

 

عناوین آموزشی: